Останні новини

До шести тисяч гривень на місяць: яких цін за опалення варто очікувати цієї зими

У листопаді цього року українців неприємно здивували підвищенням цін на опалення. У більшості постачальників вони перевищили позначку 8 грн/м³ (з урахуванням ПДВ), серед яких і “Одесагаз” з 8,70 грн/м³. Однак, це не межа - ціни на газ можуть рости і далі.

Скільки будуть платити взимку одесити, розбирався Odesa Live.

Як і чому можуть рости ціни

Експерти обережні в оцінках щодо того, як ціна може змінюватися далі. Тариф може рости аж до лютого 2021 року, тобто до самого кінця зими. 

НКРЕ планує змінити ціну газу в тарифах на опалення. Як відомо, на цей опалювальний сезон комунальникам зберегли спеціальні ціни на газ, але вони теж будуть зростати. За попередніми прогнозами експертів, в розпал опалювального сезону, ціна може досягти 9 грн за куб. Тобто, з урахуванням податків і транспортування, підсумкова ціна для людей може піднятися до 10-12 гривень за куб, що істотно вище, ніж в минулому році.

Наприклад, якщо опалення середньостатистичного будинку в 100 квадратів (витрата - приблизно 500 кубів на місяць) минулої зими коштувало близько 3 тисяч гривень на місяць, то цієї доведеться платити до 5-6 тисяч гривень.

Подорожчає також кухонний газ, правда там різниця в грошах не так сильно б'є по гаманцю, як у випадку з опаленням. 10 кубів на місяць (середнє споживання кухонного газу на сім'ю) в листопаді - це 70-90 гривень за куб (в залежності від постачальника), так як в жовтні платили до 60 гривень.

Якщо у формулі на тепло змінять ціну на газ і зарплатну складову тепловиків, тариф виросте як мінімум на 10-15%.

Втім, в “Нафтогазі” ще в жовтні обіцяли, що взимку тарифи, навпаки, будуть знижуватися. У компанії прогнози пояснили тим, що в газосховищах знаходиться рекордний обсяг газу в 28 млрд кубометрів. Але вже в листопаді “Нафтогаз” аргументував подорожчання газу сезонним зростанням цін на європейських майданчиках. Так як цінники на газ у нас прив'язані до імпортного паритету, вони змінюються слідом за поточними європейськими котируваннями. Тобто, запаси газу в сховищах не зіграли ту роль, на яку сподівалися в компанії.

Купувати потрібно було ще влітку

У минулому році “Нафтогаз” запустив акцію “Газовий запас” в рамках програми "Твоя Енергонезалежність". Її сенс у тому, що населення влітку може заздалегідь закупити природний газ для використання протягом опалювального сезону.

З огляду на те, що кожен опалювальний сезон ціни на природний газ підвищуються, у населення є можливість заощадити, купивши газ заздалегідь за нижчою ціною.

Участь споживачів в даному проекті здійснюється шляхом підписання додаткової угоди до Типового договору поставки природного газу і подачі заяви із зазначенням обсягів, запланованих зарезервувати, а також періоди його споживання.

Споживачі мають можливість самостійного заповнення документів і формування рахунків в особистому кабінеті на сайті ТОВ “ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧННЯ”, або звернутися до найближчих ділянках Товариства для оформлення документів операторами. При оформленні документів споживач повинен надати оператору копії паспорта та ідентифікаційного номера платника податків (ІПН).

Як можна заощадити на опаленні?

Є ще способи заощадити на опаленні. Якщо ви живете в приватному будинку, то повинні враховувати, що будинок втрачає частину тепла через огороджувальні конструкції - стіни, вікна, стелі, підлоги і дверей. Логічно, що ці факти необхідно осмислити і зрозуміти, тоді ситуація з теплом у будинку стане ясніше.

З квартирами трохи складніше. Тут можна економити на опаленні, якщо відокремитися від центрального теплопостачання, переробивши систему на індивідуальну або від ІТП для цього будинку. Однак, цей спосіб досить дорогий. Більш бюджетний варіант - встановити лічильник обліку теплової енергії.

Вийти в ефір
05.12