Останні новини

До річниці ухвалення Конституції: Зеленський зустрівся з чотирма президентами для підписання декларації

Йдеться про документ 1791 року Речі Посполитої.

У понеділок, 3 травня, очільник України Володимир Зеленський разом з президентами Польщі, Естонії, Латвії та Литви підписали декларацію. Голови держав натякають, що солідарність народів в умовах сучасних загроз є одним з важливіших принципів миру, стабільності, розвитку і добробуту.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на ОП.

Читайте також: Україна і Туреччина домовилися про співпрацю - що містить меморандум

Фото: Офіс Президента Фото: Офіс Президента

"Згадуючи досвід минулого, пишаючись досягненнями нашої теперішньої співпраці в регіоні, усвідомлюючи виклики, з надією дивимося в майбутнє. Висловлюємо переконання, що успіх нашої спільної спадщини та спільного дому, корінням яких є європейська цивілізація, вимагає, щоб Європа, як і дім, будувалася на фундаментальних цінностях і принципах. До них, без сумніву, належать: свобода, суверенітет, територіальна цілісність, демократія, верховенство права, рівність та солідарність. Європа, що об’єднується, повинна бути відкритою для всіх країн і народів, які поділяють такі цінності", - йдеться у документі.

У повідомлені наголошується, що голови держав з розумінням і підтримкою ставляться до устремлінь усіх націй, де є спільна історична доля. Тому вони підтримують прагнення користуватися благами свободи й демократії, вимагаючи поваги до своїх прав.

"Вважаємо, що для всіх нас солідарність народів, особливо в умовах сучасних загроз для нашої спільної безпеки, є одним з наріжних каменів миру, стабільності, розвитку, добробуту та стійкості. Керуючись цим переконанням, ми віддані продовженню діалогу та співпраці держав, які ми представляємо", - наголошується у декларації.

Президенти України, Польщі, Естонії, Латвії та Литви зустрічаються у Варшаві. Захід приурочений до відзначення 230-ї річниці ухвалення Конституції 3 травня.

"Прийняття у 1791 році цього важливого акта, що регулював правову систему Речі Посполитої, мало історичне значення, оскільки це був перший на нашому континенті та другий у світі сучасний Основний закон держави, що набув чинності", - йдеться у декларації.

Зазначимо, що вперше її ухвалили Сеймом 3 травня 1791 року. Її вважають однією з найстаріших у Європі. Проте спроба виконання її положень зазнала невдачі через спротив місцевих магнатів і окупацію Польського королівства російськими військами в 1792 році.

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok

Вийти в ефір
09.05