Останні новини

Для закупівлі COVID-тестів для всього населення України необхідно 7 млрд гривень - Віктор Ляшко

Для закупівлі тестів на коронавірус для всього населення України необхідно 7 млрд гривень. Для проведення тестування потрібно буде залучити понад 40 тисяч медпрацівників і допоміжних команд в складі поліції, армії, адмінперсоналу та волонтерів.

 Про це заявив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Загальнонаціональне тестування на коронавірус можливе тільки при значному залученні ресурсів і широких часових рамках, наголосили в МОЗ.

"У масштабі України з майже 40-мільйонним населенням таке популяційне скринінгове тестування можливе лише при значному залученні ресурсів і більш широких часових рамках. Тільки на закупівлю тестів в такому випадку потрібно буде витратити близько 7 млрд грн одноразово", - сказав Віктор Ляшко.

Заступник міністра додав, що доцільність впровадження стратегії тестування за прикладом Словаччини треба повноцінно зважувати, щоб оцінити всі сильні та слабкі сторони.

"31 жовтня - 1 листопада близько половини населення Словаччини було протестовано на SARS-CoV-2 - 2 580 000 осіб. Це перша спроба в Європі здійснити таке широкомасштабне швидке тестування на популяційному рівні. З протестованих 25 850 отримали позитивний результат - це близько 1% від всіх протестованих. Люди, які отримали позитивний результат, були відправлені на самоізоляцію", - додав Віктор Ляшко.

Нагадаємо, на 16 листопада, в міській інфекційній лікарні лежать 234 пацієнти з COVID-19. З них 121 особа знаходиться у важкому стані, троє отримують кисневу терапію в режимі СИПАП, 113 хворих перебувають у нормальному самопочутті.

Вийти в ефір
02.12