ЕКЗИТ-ПОЛИ
Геннадій Труханов
Геннадій Труханов
34,4 %
Микола Скорик
Микола Скорик
17,9 %
Олег Філімонов
Олег Філімонов
13,7 %
Петро Обухов
Петро Обухов
12,5 %
Сергій Ківалов
Сергій Ківалов
5,4 %
Євген Червоненко
Євген Червоненко
3,56 %
Сергій Калинчук
Сергій Калинчук
3,08 %
Едуард Гурвіц
Едуард Гурвіц
2,75 %
Олег Михайлик
Олег Михайлик
1,32 %
"Довіряй ділам"
23,77 %
"Опозиційна платформа - За життя"
22,38 %
"Слуга народу"
15,95 %
"Європейська солідарність"
12,72 %
"Українська морська партія Сергія Ківалова"
4,16 %
"Партія Шарія"
7,63 %
ВО
ВО "Батьківщина"
1,8 %
"Блок Едуарда Гурвіца"
1,56 %
"За майбутнє"
3,32 %
"Сила і честь"
2,09 %
Розподіл мандатів у міськраді Одеси (за даними екзит-полів)
18
17
12
10
6

Останні новини

Дистанційна робота на законодавчому рівні: хто від неї виграє - експерт

В Україні через кардинальні зміни на ринку праці пропонують ввести поняття “дистанційна” та “надомна”. Однією з головних причин їх встановлення є пандемія коронавірусу, яка вимагає багато компаній перейти на подібний режим праці. Такий формат убезпечує робітників та допомагає державі вести облік працевлаштованих.

Про це в ефірі телеканалу Kyiv Live розповів експерт ринку працевлаштування Микола Александров.

Він розповів, що ця ініціатива народних депутатів є на часі, оскільки за міжнародними прогнозами коронавірусна епідемія буде тривати не менше ніж рік.

“Роботу в офісі можна замінити роботою вдома, коли у людини стоїть комп'ютер і є підключення до інтернету. І вона може виконувати багато різних функцій”, - розповів експерт.

На запитання ведучої чи вигідний такий закон владі, Микола Александров відповів, що він погоджується з цим твердженням. Водночас це є світовим трендом, оскільки у сучасному світі дуже багато професій, які людина може мати та виконувати знаходячись будь-де.

“Влада хоче використати цю можливість , щоб збирати більше податків. Не вистачає грошей в бюджеті й, звичайно, з кого найлегше збирати гроші - це з населення.

Але і друге - це у світовому тренді. тому що зараз все більше і більше людей ще до "коронакризи" почали працювати дистанційно. Тому що рівень комунікації наскільки зріс, що це дозволяє людині виконувати роботу де завгодно”, - пояснив він.

Експерт підтримав закріпити на законодавчому рішенні, аби люди за дистанційну чи надомну роботу отримували не дві третини, а повну ставку. Адже під час жорсткого карантину на деяких підприємствах заробітну плату працівників скоротили.

“Я не знаю як воно буде прописано, але я підтримую ту ідею, щоб отримували повну ставку”, - підсумував він.

Зазначимо, група народних депутатів від “Слуги народу” зареєстрували проект закону, який прописує правила дистанційної роботи. На меті проект має узаконити такий вид роботи та відносини між роботодавцями й працівниками. Також у законопроекті чітко розрізняються надомна та дистанційна робота.

Нагадаємо, вже йде 292-й день, як танкер Delfi змінив місце проживання на пляж "Дельфін". Роботи з його підйому зараз призупинені через штормове попередження, але ми не втрачаємо надії на те, що скоро він буде прибраний з узбережжя нашого міста. 

Вийти в ефір