Останні новини

Дихання проти похмілля: вчені винайшли спосіб швидко прийти до тями після алкоголю

Вчені з Університетської мережі охорони здоров'я (UHN) у Торонто розробили метод виведення алкоголю з організму, що не вимагає дорогого устаткування. Про це повідомляє журнал Scientific Reports.

Відомо, що етанол, присутній у всіх алкогольних напоях, при досягненні певного рівня концентрації в крові починає діяти як отрута. Він порушує функцію кровообігу, вражаючи мозок та інші органи. За даними ВООЗ, у результаті важкої алкогольної інтоксикації у світі щороку помирає близько трьох мільйонів осіб.

До 90% відсотків алкоголю з організму людини виводить печінка, при цьому процес проходить зі сталою швидкістю, яка не може бути збільшена.

алкоголь.jpg

Фото: pixabay.com

Прискорити виведення алкоголю із крові можна за допомогою діалізу, внутрішньосудинного введення рідини й подачі кисню.

Канадські вчені запропонували використовувати для виведення алкоголю легені. Вони виявили, що при гіпервентиляції - глибокому й швидкому диханні - алкоголь виводиться в три рази швидше, ніж через печінку, і чим глибшим є дихання, тим більше алкоголю виводиться з організму.

Цей прийом був відомий лікарям і раніше, проте його застосування супроводжується різким виведенням вуглекислого газу, що у свою чергу викликає запаморочення, непритомність і оніміння рук і ніг.

Дослідники розробили компактний пристрій розміром з портфель, який дозволяє підтримувати рівень вуглекислого газу в крові пацієнта під час гіпервентиляції.

Автори вважають, що вироблена ними концепція дозволить не тільки створити нові методики лікування важкої алкогольної інтоксикації, а й допоможе тим, хто просто хоче швидко протверезіти.

Під час досліджень пристрій було успішно випробувано добровольцями, проте в подальшому потрібні повноцінні випробування в клінічних умовах.

Нагадаємо, в Африці шахтарі знайшли рекордний алмаз вагою майже 200 грамів. Він входить до пяти найбільших алмазів винайдених на планеті.

Вийти в ефір
27.11