Останні новини

Держкіно визнало одним з переможців проєкт Одеської кіностудії

Рада з державної підтримки кінематографії затвердила перелік кінопроєктів переможців чотирнадцятого конкурсного відбору Держкіно. Україно-Болгарський проект "Край ріки" (реж. В.Барков) виробництва дочірнього підприємства Одеської кіностудії Odesa Film Production отримав високу оцінку у своїй номінації та пройшов усі етапи відбору. 

Про це повідомляє пресслужба Одеської кіностудії.

“Це був дуже масштабний конкурс як за кількістю кінопроєктів і часом його проведення, так і за складністю вибору для Ради: експерти поставили дуже високі оцінки багатьом проєктам. Якщо брати прохідний бал, що записаний (у 35 балів), загальна сума виходила далеко за межі 1,5 млрд грн., тому Радою було прийнято компромісне рішення підтримати якомога більше проєктів різних компаній. Основними принципами, закладеними в наше рішення, були: не більше 2-х проєктів для однієї компанії (або продюсера) та не більше 1-го проєкту на режисера. Також для ігрових фільмів широкої глядацької аудиторії умовою було обмеження бюджету до 25 млн грн., для авторських і копродукції – до 20 млн грн”, - розповів Голова Ради з державної підтримки кінематографії Андрій Дончик  

Сюжет кіно розповідає історію болгарина Форі, який у зв’язку з низкою випадкових подій, опиняється у дельті Дунаю. В українському місті Вилкове Форі вчиняє ненавмисне вбивство і перебуває під вартою. Але в цьому місті, населеному липованами, він зустрічає справжнє кохання, а краса і духовна атмосфера “української Венеції” дають йому непомильне відчуття, що саме таке місце він шукав усе своє життя. 

Нагадаємо, з 1 жовтня у Туреччині вийшов у прокат фільм, який знімала Одеська кіностудія. Показ стрічки “Фортеця Хаджибей” відбудеться у 600 кінотеатрах по всій країні. 

Вийти в ефір