Останні новини

День залізничника в Україні: історія та привітання

Уже майже 20 років працівники залізничного транспорту України відзначають своє традиційне свято. Його дата припадає на початок листопада - 4 жовтня.

Про це повідомляє Odesa Live.

Історія

Спочатку День залізничника в Україні святкували в першу неділю серпня. Свято було засноване в липні 1993 року відповідно до указу першого президента України Леоніда Кравчука на підтримку ініціативи працівників залізничного транспорту країни.

Однак у грудні 2002 року указом тодішнього президента Леоніда Кучми його було перенесено на 4 листопада. Дата була обрана не випадково. Саме цього дня у 1861 році на територію України - до Львова - прибув перший поїзд, який називався "Ярослав". Цей потяг з'єднував Відень, Краків, Перемишль і Львів. У нинішньому розумінні "Ярослав" був поїздом міжнародного сполучення.

Традиції

Роботу "Укрзалізниці" забезпечують понад 300 тисяч залізничників: колійників, енергетиків, зв’язківців, машиністів, провідників вагонів, диспетчерів, чергових по станціях та інших професій.

Традиційно в цей день проводять різні заходи, як розважальні, так і освітні. Влаштовують фестивалі, фотовиставки, екскурсії та кінопокази. Вручають премії і нагороджують кращих працівників залізниць, організовують професійні форуми і проводять лекції.

Привітання

У Донецьку, Харкові, в Одесі,

Та куди не кинеш оком, - скрізь

Залізничник вічно на колесах,

Він і спить, і їсть під спів коліс.

Так ї їздять - ночі й дні за днями.

Та хоч зараз, тут, де сидимо,

На землі, як інші громадяни,

Вип'ємо і добре поїмо!

2-1.jpg

Хай же розклад руху буде строгим

І щоб грів, як сонячний мотив,

Щоб була щасливою дорога,

Щоб надійним був локомотив!

Хай врожайним буде ваш ужинок

На здоров'я і на почуття!

В добру путь!

І радісних зупинок

На сталевих коліях буття!

Нагадаємо:

Вийти в ефір
01.12