Останні новини

День української писемності та мови: привітання у смс, прозі й картинках

У понеділок, 9 листопада, в Україні щороку відзначають День української писемності та мови. Це свято отримало загальнонаціональний рівень у 1997 році, коли Указом президента України його започаткували на честь літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. 

Odesa Live підготував для вас картинки-привітання зі святом, які потішать ваших близьких та рідних людей.

У День української писемності та мови за традицією покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю. Також відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою, а ще стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Він проводиться за підтримки Міністерства освіти та науки України та Ліги українських меценатів. Щорічна кількість учасників понад 5 млн із 20 країн світу.

Також існувала традиція 9 листопада, коли батьки відводили дітей в школу, а потім йшли до церкви: поставити свічку перед образом Нестора-літописця і помолитися, щоб він допоміг дитині в навчанні.

Привітання у смс

Нехай свято писемності та мови,

Буде чарівнім та казковим,

Нехай приємним буде спілкування,

І збуваються ваші бажання!

***

Чудовий день у листопаді,

Писемності та мови день,

Велике свято українське,

Поваги гідне та пісень.

Шануйте завжди українську,

Співоча мова пестить слух,

Її почуєш — сум зникає,

І стане швидшим серця стук.

***

З Днем писемності вітаю,

Мови рідної для нас.

Хай в серцях вона лунає

Полум’яно у всіх вас.

Бережіть її прекрасну,

Вічно гарну, молоду.

Проводжайте похвалою

По землі її ходу.

Привітання у прозі

  • Дорогі українці! Щиро вітаємо вас з Днем української писемності та мови. Мова є основою духовного багатства народу та інтелектуального потенціалу, найвагоміше надбання кожної окремої людини і найбільша суспільна цінність. Ми маємо безцінний дар: одну з наймилозвучніших і найкрасивіших мов світу. Всебічна підтримка державності мови, зростання її престижу, зміцнення та розвиток – почесна місія кожного громадянина України. Бажаємо процвітання та якомога більшого існування нашій українській мові! Нехай живе наша рідна мова! Люди, радіємо що в нас є наша, рідна українська мова!
  • Вітає з Днем Української писемності! Бажаємо, щоб Материнське Слово було для нас духовним джерелом життя і оберегом. Не з примусу, а лише за покликом власного сумління та гідності плекаймо у душі любов до рідної мови.
  • Мова – це важливий чинник самовизнання нації, надійна основа розвитку країни, загартована багатовіковою історією та відточена творчістю найталановитіших українських письменників. У її глибинах народилося культурне надбання, яким може пишатися український народ. Без рідної мови жодна людина не здатна почуватися повноцінною частиною свого народу, його історії та культури. Бажаємо вам зберегти й утвердити українську мову, виплекану нашими пращурами, адже вона створює індивідуальне обличчя країни і нації. Нехай материнське слово буде для всіх оберегом та духовним джерелом життя.

Привітання у картинках

 День української писемності та мови: цікаві привітання та картинки до свята

День української писемності та мови - Вокруг Света

Привітання на День української писемності та мови – картинки, вірші і проза

День української мови та писемності 2019 – привітання до рідної мови та  листівки

9 листопада – День української писемності та мови – Снігурівська  райдержадміністрація

Нагадаємо:

  • Станом на 9 листопада сталося безліч важливих подій як для України, так і для світу. В США, наприклад, в Овальному кабінеті переможець президентських виборів Джо Байден визначається з кадрами, які працюватимуть в адміністрації. Детальніше про це та інше читайте у матеріалі Odesa Live.
  • У понеділок, 9 листопада, Південну Пальмиру накрив густий туман. Він утворився через високу вологість повітря. У різних районах міста, крім туману, з самого ранку чутні звуки маяка.

Вийти в ефір
05.12