Останні новини

День народження Міккі Мауса: 12 фактів з біографії найпопулярнішої миші Америки

18 листопада 1928 року світ уперше познайомився з героєм "Пароплавчика Віллі" - Міккі Маусом. З того часу наймиліша миша Сполучених Штатів Америки стала найбажанішою персоною на блакитних екранах телевізорів. 

Сьогодні мишеня Міккі святкує 92-гу річницю і за цей час він не втратив популярності ані серед дітей, ані серед дорослих. Ба більше - мультиплікаційний герой Міккі Маус настільки підкорив серця мільйонів, що на честь казкового персонажа у США, Європі, Японії та Піднебесній відкрили стилістичний парк розваг "Діснейленд". До речі, цікавим фактом виявилося те, що у 1955 році церемонію відкриття такого першого парку по телебаченню вів майбутній президент США, актор Рональд Рейган.

2564308.jpgФото: соцмережі

12 фактів з біографії Міккі Мауса:

 • Мікки не судилося вийти в світ якби не прикрий прорахунок його творця і автора, Уолта Діснея. Неуважно прочитавши контракт зі студією Universal Pictures, він втратив авторські права на кролика Освальда. Зі всіх екпериментальних образів — жабеняти, щеняти і кошеняти — кращим визнали мишеня.
 • Незабутній образ придумав художник Аб Айверкс, старший ілюстратор студії Діснея. Перші мультфільми за участі веселого Міккі малювалися Айверксом, ім'я якого не згадувалося навіть в титрах. З цієї причини Аб порвав зі студією і заснував власну компанію, анімаційні фільми якої, на жаль, не мали великого успіху.

shutterstock_634622300.jpg

Фото: соцмережі

 • Спочатку мишеня назвали Мортімером, але дружина Уолта Діснея порадила узяти ім'я простіше — Міккі, вважаючи, що як Мортімер, стрічка не матиме успіху.
 • Міккі — чоловік у повному розквіті сил, за сценарієм — йому 32 роки. До 1947 року його озвучував сам Дісней.

shutterstock_89895559.jpg

Фото: соцмережі

 • Рухи анімаційного героя імітують ходу і звички Чарлі Чапліна, цей геніальний хід також придумала дружина Уолта Діснея.
 • Рукавички Міккі вперше з'явилися у в мультику "The Opry House", до цього Міккі не був настільки елегантний. Рукавички акцентували увагу на рухах рук в чорно-білому мультфільмі.

shutterstock_524430511.jpgФото: соцмережі

 • Мультфільми з мишеням Міккі Маусом були заборонені у фашистській Німеччині, Італії (в період правління Муссоліні) і в НДР (як пропаганда імперіалізму).
 • У Китаї мишеня називають "Мі Лао Шу", в Італії "Томоліно", у Фінляндії — "Мікі Хирі".
 • Міккі-логотип з двома круглими вушками можна зустріти в багатьох мультфільмах компанії "Дісней", його називають "прихованим ефектом Міккі".

міккі.jpgФото: соцмережі

 • У 1932 році Міккі здобув для свого "батька Уолта" Оскар.
 • У Міккі є своя зірка на голлівудській Алеї Слави. Вона з'явилася там в 1978 році.

shutterstock_646417291.jpg

Фото: соцмережі

 • Forbes визнав Міккі найдорожчим мультиплікаційним персонажем світу, оцінивши його в 5,8 мільярдів доларів США.

shutterstock_172283627.jpgФото: соцмережі

Нагадаємо, мегакорпорація Disney+ готує ремейк на відомий мультфільм Попелюшки. Головний героєм стане хлопець-афроамериканець, який працює в нью-йоркському взуттєвому магазині його покійної матері. Сам мультик отримав назву Sneakerella.

Вийти в ефір
04.12