Останні новини

День міста не дає спокою: Ляшко погрожує кримінальними справами через COVID

Заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко вважає, якщо після завершення інкубаційного періоду після Святкування дня міста в Одесі виросте захворюваність на COVID-19, можуть бути відкриті кримінальні справи. 

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Ми бачимо святкування дня міста, яке пройшло з порушеннями протиепідемічних заходів. Це святкування було зафіксовано силовими відомствами. У разі якщо у нас буде позитивна динаміка захворювання після завершення інкубаційного періоду з моменту дня святкування, це може призвести до певних кримінальних справ, які будуть відкриті відповідними органам.Так як порушувалася постанова Кабміну, яка забороняла проводити масові заходи", - сказав головний санітарний лікар України.


Він також повідомив, щ заповненість ліжок пацієнтами з COVID-19 і з підозрою становить 68%.

"За моєю інформацією, заповнюваність лікарень не 55%, як нам говорив глава обладміністрації, а 68%. Госпіталізовані хворі з підтвердженими випадками, а також з підозрами", - сказав він.


Він також підтвердив, що минулого вівторка в Одеській області було призупинено тестування на COVID-19, через відсутність тестів. Але він підкреслив, що дане питання вдалось швидко вирішити, тому зупинка продовжувалась всього один день. 


"Було переривання тестування на один день в Одеській області, коли не було тестів для проведення ампліфікації. Це був вівторок, один день не проводилося. Це питання було оперативно вирішено після спілкування керівника лабораторного центру. Якби він звернувся до нас раніше, то переривання взагалі б не було, ми б ефективно перерозподілили існуючі тести", - розповів Ляшко.


Нагадаємо, міністр охорони здоров'я Максим Степанов відреагував на святкування Дня міста Одеси. За його словами, через порушення заходів безпеки в регіоні очікується збільшення числа хворих на коронавірус.

Вийти в ефір