Останні новини

Декомунізація: Одеська ОДА звернулася до Арцизької міської громади з вимогою демонтувати пам'ятники Карлу Марксу

Питання про демонтаж пам'ятника неодноразово виносили на сесію міської ради Арцизу. Утім голосування щоразу провалювали.

Одеська обласна державна адміністрація звернулася до Арцизької міської громади Болградського району з вимогою демонтувати пам'ятники Карлу Марксу, розташовані на їхній території. Відповідний документ надіслала громадська організація "Декомунізація. Україна" за керівництвом Вадима Позднякова.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на "Декомунізація. Україна".

Читайте також: В Україні карантин продовжили до 30 квітня - Рада

Декомунізація.jpg

Фото: "Декомунізація. Україна"

Відповідь надійшла після звернення Вадима Позднякова на урядову гарячу лінію. Перша заступниця голови ОДА Анастасія Бондар запевнила, що адміністрація звернулася до Арцизької міської громади з вимогою демонтувати пам'ятники Марксу в місті Арциз та селищі Холмське.

У 2017 році табличку з іменем національного героя Болгарії прибрали. Утім пам'ятник демонтувати знову відмовилися, попри роз'яснення від Українського інституту національної пам'яті.

"Натомість на пам'ятник Карлу Марксу в Арцизі у 2016 почепили табличку, якою вирішили "вшанувати його як вченого". Також місцеві мешканці наголошували, що місто заснували німецькі переселенці, а Маркс - з Німеччини", - розповів голова ГО "Декомунізація. Україна".

1111.jpg

Фото: "Декомунізація. Україна"

Питання про демонтаж пам'ятника, за словами Вадима Позднякова, неодноразово виносили на сесію міської ради Арцизу. Утім голосування щоразу провалювали.

"Інститут національної пам'яті неодноразово звертався, проте це не дало жодного результату. Ми також неодноразово зверталися і до Одеської обласної державної адміністрації, і до Арцизької райдержадміністрації, і до місцевого відділку поліції. Але і це не дало жодного результату," - додав Вадим Поздняков.

Додамо, у 2015 році Український інститут національної пам'яті оприлюднив перелік з більш ніж 500 імен, які "повинні зникнути з мапи України". У списку Маркса назвали "лідером міжнародного комуністичного руху, політекономічні дослідження якого стали підґрунтям комуністичного руху в Європі і світі".

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!