Останні новини

Ціна життя: на Херсонщині немовляті вперше в Україні зробили укол вартістю 2,3 млн доларів

Укол дасть дівчинці зі спінально-м'язовою атрофією шанс на життя без апаратів.

У Херсонській області зробили укол Zolgensma вартістю 2,3 мільйона доларів восьмимісячній Марії Сахно з міста Таврійськ. Вона страждає на рідкісне захворювання - спінально-м'язову атрофію першого типу (СМА). Гроші вдалося зібрати завдяки добровільним пожертвам.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на маму дитини Дарину Сахно на сторінці у Facebook.

Читайте також: В Британії у двох працівників Національної служби охорони здоров’я виникла алергічна реакція на вакцину Pfizer і BioNTech

Про те, що необхідна сума (а це майже 2,3 млн доларів) зібрана, вона повідомила 31 грудня 2020 року, відзначивши, що збір закритий завдяки благодійнику, який перерахував 1 млн гривень.

"Маша отримала свій укольчик #Zolgensma. Маша отримала шанс на життя без апаратів", - написала Дарина Сахно.

Збирали кошти на лікування дитини зусиллями рідних, волонтерів і благодійників, для цього влаштовували ярмарки, лотереї, інші заходи. Збір сім'я почала 20 серпня, коли дівчинці було два місяці. Народилася Маша разом зі своїм братом Назаром 16 червня 2020 року.

Нині дитина перебуває у Херсонській області. Гроші на цей укол збирає ще одна сім'я для своєї семимісячної дочки Аделіни Мотенко з міста Каховка. Ця дівчинка також хворіє на таке ж рідкісне захворювання агресивного типу. Допомагають їм волонтери, які проводять акції не тільки в Каховці, а й в інших містах України.

Аделінці зараз сім місяців. Поставили їй цей діагноз, коли дитині виповнилося три місяці. За словами мами дівчинки Наталі Мотенко, зібрано майже 6 млн грн. Однак, часу мало, адже укол, який може врятувати дитину, потрібно зробити до двох років. Мама вдячна всім, хто підтримує сім'ю і збирає кошти. Батьки створили в соцмережах групу підтримки.

Спінальна м'язова атрофія - рідкісне генетичне захворювання, яке вражає одного з десяти тисяч новонароджених.

Маша.jpg

Фото: facebook/sakhnodaria

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!