Останні новини

COVID-19: для закінчення пандемії, необхідно вакцинувати 70% населення - ВООЗ

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я, щоби гарантувати закінчення коронавірусної хвороби COVID-19, необхідно вакцинувати 70% населення. Однак, вийти на такий показних за досить короткий час поки не вдасться.

Про це повідомила  Explica з посиланням на коментар головної наукової співробітниці ВООЗ Сумії Свамінатан.

За її словами, якщо вакцини проти COVID-19, які перебувають на останній фазі дослідження, будуть успішними у боротьбі з хворобою, приблизно 70% населення світу слід імунізувати, щоб забезпечити закінчення пандемії. Свамінатан та глава департаменту ВООЗ з вакцин та імунізації Кейт О'Брайєн вважають, що це було б ідеальне процентне співвідношення, хоча мета до 2021 року - досягти 20%.

"Жодна компанія, яка проводить дослідження (зі створення вакцини проти COVID-19 – ред.), не зможе негайно зробити дози для всіх", - попередила О'Брайєн, наголосивши на важливості того, щоб усі лабораторії продовжували свої дослідження, навіть якщо одна з них випереджає інші.

Свамінатан також прокоментувала інформацію стосовно 90-відсоткової ефективності вакцини проти COVID-19 німецько-американського проєкту Pfizer-BioNTech. За її словами, це попередні результати, тому "потрібні додаткові дані", щоб гарантувати можливість отримання ліцензії на її виробництво. Навіть якщо гіпотетичні вакцини нарешті стануть доступними для широкої громадськості, експерти ВООЗ наполягають на тому, що першими, хто повинен бути імунізований - медичні працівники та люди з груп ризику, такі як літні люди або пацієнти з певними патологіями.

На сьогодні понад 200 лабораторій по всьому світу працюють над створенням вакцини проти COVID-19. З них десяток кандидатів на вакцини з таких країн, як Китай, США, Росія чи Велика Британія, перебувають на останньому етапі.

Свамінатан пояснила, що для розробки вакцини зазвичай потрібно десять років, але той факт, що така значна частина міжнародної наукової спільноти працює зараз над дослідженнями, може допомогти скоротити цей часовий показник.

ковід.jpgФото: explica.co

Нагадаємо, на Одещині за останню добу підтвердили 663 нових випадки захворювання на коронавірус. Ба більше, станом на 12 листопада в Україні інфекцію виявили ще 11 тисяч 057 осіб. Це новий антирекорд - уперше кількість поставлених за добу діагнозів перевищила 11 тисяч.

Вийти в ефір
01.12