Останні новини

Чому українські моряки потрапляють до полону за кордоном. Відповідь юриста

В Одесі почалася осінь і на вулицях від ранку можна зустріти молодих учнів навчальних закладів з підготовки моряків. В нашому місті завжди вважалося, що стати моряком - це можливість забезпечити собі гідне життя та подивиться світ. Але юнаки намагаються не замислюватись над тим, яка небезпека чекає на них у відкритому морі.

Буквально вчора, 8 вересня, до України повернулися після місяця полону шість моряків. Це стало можливим завдяки нашим дипломатам та Міністерству закордонних справ, які вели складні перемовини задля звільнення наших співвітчизників.

В ранковому ефірі телеканалу Odesa Live наші ведучі Ігор Окс, Руслана Орленко та Елізабет поспілкувалися з юристом з морського права Максимом Кочаженко. Вони спитали в нього, чому саме українськи моряки частіше всього потрапляють у полон.   

“Ці справи дуже складні і вирішити їх тільки у юридичний спосіб практично неможливо. Для того щоб вони вирішувалися необхідно щоб брали участь в їх вирішенні і Міністерство закордонних справ України і міжнародне співтовариство, громадські організації, а найголовніше сам судновласник, який займається питаннями викупу моряків з полону і поверненням їх додому”, - зазначив юрист. 

Коли ведучі поцікавилися в нього, чому саме українськи моряки частіше за все потрапляють у полон, він сказав, що вважає, що це не питання національної приналежності. 

“Ну я думаю, це не питання національної приналежності. Можна сказати про те, що Україна займає одне з лідируючих положень за кількістю моряків, які в світі працюють, тому так часто вони і потрапляють в полон”, розповів Максим Кочаженко. 

Більше подробиць у нашому відео.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/LlEZGdwb3mw" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, вранці 8 вересня до України повернулися шість моряків – членів екіпажу судна Curacao Trader. Вони були звільнені з піратського полону 20 серпня.

Вийти в ефір