Останні новини

Чергова спроба все владнати: угорський міністр закордонних справ знову їде в Україну

Метою візиту стане обговорення відносин між країнами, та вирішення проблемних питань.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто в кінці січня приїде га зустріч зі своїм українським колегою Дмитром Кулебою. Метою візиту стане обговорення відносин між країнами та вирішення проблемних питань. 

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на “Європейську правду”.

"Сусіди, буває, сваряться, але потім повинні миритися, тому що залишаються сусідами. Тому ми домовилися, що наприкінці січня мій колега Петер Сійярто відвідає Київ для обговорення ситуації у двосторонніх відносинах і шляхів вирішення проблем на основі принципу взаємної поваги", - заявив Кулеба.

За його словами, для України - Угорщина є "важливим партнером і найближчим сусідом".

Видання зазначає, що зустріч відбудеться не в форматі офіційного засідання міжурядових комісій, а у вигляді персонального візиту угорського міністра для пошуку виходу з кризи у відносинах між країнами. Ініціатором переговорів стала Угорщина, втім, запрошення до зустрічі у Києві, за даними одного з джерел, надійшло від української сторони.

Довідка: Нове загострення у відносинах почалося після серії обшуків, проведених СБУ на Закарпатті та повідомлень про кримінальні провадження проти посадовців-угорців. Лідер товариства угорської культури Василь Брензович, що став одним з фігурантів розслідувань, на початку грудня залишив Україну. Криза додатково загострилася після некоректних заяв представників угорської партії влади про ситуацію в Україні.

Нагадаємо: