Останні новини

Бути "совою" - небезпечно: лікарі пояснили, чому пізній сон шкідливий для здоров'я

Сови щодня пізно лягають спати і пізно встають. Передбачається, що ця тенденція людей, які дотримуються такого способу життя, негативно впливає на їхнє здоров’я. 

Про це повідомляє maximum.fm

.Дослідження вчених з Північно-Західного Університету і Університету Суррея показало, що ймовірність ранньої смерті у сов на 10% вища, ніж у жайворонків. У вивченні залучили понад 433 тисяч британців протягом шести з половиною років. Це, звичайно, не означає, що неодмінно всі люди, які люблять пізні пробудження і засипання, помруть рано, але результати наукової праці насторожили громадськість.

Експерти також з’ясували, що сови частіше стикаються з діабетом, серцево-судинними захворюваннями, шлунково-кишковими недугами, хворобами системи дихання і психічними розладами.

Причому чергувати час засинання і пробудження так само шкідливо для здоров’я, як і постійно лягати пізно. Згадайте свій стан, коли ви пізно укладаєтеся спати на вихідних, а в понеділок змушені рано прокидатися. Неймовірний стрес відчуває організм при подібних навантаженнях.

Дослідження показує, що при пізньому способі життя розвиваються ознаки порушення метаболізму, що передують діабету. Швидкість обміну речовин сповільнилася на 8%, а це сприяло набору ваги – до 6 кілограмів на рік.

Нагадаємо:

Теги:
Вийти в ефір
02.12