Останні новини

Бунтівники мери і незадоволені нардепи: хто виступив проти карантину вихідного дня та як його можуть скасувати

З 14 листопада в Україні розпочинається карантин вихідного дня. Мета введення, за задумом Кабміну - щоб коронавірус поширювався менш активно. Однак рішення уряду сподобалось не всім. Odesa Live вже писав, чому підприємці виступили проти, але, як з'ясувалося, критики знайшлися і серед представників різних рівнів влади, в тому числі і самому Кабміні.

Хто проти карантину вихідного дня, розбирався Odesa Live.

Мери йдуть проти уряду

Міські голови різних міст країни вже заявили, що не вводитимуть карантин вихідного дня. В основному вони аргументують своє рішення тим, що карантин завдасть більше шкоди, ніж принесе користі. Особливо - для малого і середнього бізнесу, у яких основний заробіток припадає на вихідні дні. Так, проти карантину виступили Одеська міськрада, міський голова Львова Андрій Садовий, в.о. мера Полтави Олександр Шамота, глава Черкас Анатолій Бондаренко та інші.

Варто також підкреслити, що для більшості діючих мерів має пройти другий тур виборів на посаду міського голови, а тому не дивно, що зараз вони йдуть на зустріч виборцям. Наприклад, в Харкові погодилися з карантином вихідного дня - мер Геннадій Кернес переміг ще в першому турі.

У зв'язку із заявами мерів, міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов повідомив, що муніципалітети не можуть впливати на карантин вихідного дня - постанова діє на території всієї країни і вона не стосується діяльності місцевих органів влади. Втім, навряд чи мери його почули.

Не всі міністри згодні

Цікаво, що навіть не всі міністри Кабміну погодилися з постановою про карантин. Так, журналістка Соня Кошкіна повідомила, що карантин не підтримали міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і віце-прем'єр - міністр цифровий трансформації Михайло Федоров. Але голосів було занадто мало, щоб заблокувати рішення.

Раніше Олександр Ткаченко говорив, що його міністерство не підтримує ініціативу з локдауном на уїк-енд.

"Сотні тисяч працівників в Україні можуть залишитися без роботи. Тобто мова йде про життя і існування людей. Окреме питання, чи витримає економіка України, якщо свою роботу призупинить сфера, яка генерує від 2 до 4% ВВП. І це ми говоримо в розрізі сфери культури, хоча слід пам'ятати, що в цілому аналогічні ризики і для мікро, малого і середнього бізнесу", - зазначив міністр.

Цікаво, що незадоволені карантином знайшлися і в Офісі Президента. Наприклад, у відставку подав радник глави Офісу Андрія Єрмака Ігор Уманський.

“Карантин вихідного дня? Ок! Тоді - все на вихід! І я почну перший. Відповідну заяву подав на Банкову”, - заявив чиновник.

Карантин можуть скасувати

Невдоволення висловили і народні депутати України, серед яких не мало представників президентської фракції “Слуга народу”. Серед останніх і недавня кандидатка на пост мера Києва Ірина Верещук.

"Я точно не за карантин вихідного дня. Тому що це виглядає так, як лікувати сепсис подорожником. Будь-яке метро приймає більше осіб на добу, ніж всі ресторани Києва, наприклад, у вихідний день. Що це змінить? Абсолютно не підтримую карантин вихідного дня. розумію людей, розумію тих підприємців, які виживають сьогодні. Саме виживають. Вони точно не розвиваються і не відкладають на майбутнє. Їм би вижити і утримати робочі місця і людей", - заявила Верещук.

Цікаво, що у вівторок, 17 листопада, парламент може і зовсім скасувати карантин вихідного дня. Про це розповів народний депутат Ярослав Железняк.

"Розглядаємо варіант прийняття постанови про скасування карантину вихідного дня. Загалом, в понеділок буде більше ясності. Тепер все переживаємо, щоб наша віце-спікер на вихідних була вдома. На думку ж Кабміну, саме в суботу-неділю по країні лютує короновірус", - пожартував парламентарій.

Тобто, на папері карантин повинен бути введений по всій країні, але по факту місцеві органи влади саботують рішення Кабміну. Крім них, є ще й представники бізнесу, які також не планують дотримуватися правил вихідного карантину. Яскравий приклад - мережа гіпермаркетів “Епіцентр”, де вже заявили, що будуть працювати на вихідних, хоча і з дотриманням правил карантину.

Вийти в ефір
01.12