Останні новини

Булінг у школах: чому старшокласник з Кілії намагався покінчити життя самогубством

В Одеському регіоні тема цькування (булінгу) дітей в школах, зокрема викладацьким складом зазнала наголосу  через спробу самогубства старшокласника під час уроку в Кілії. Про те, які моральні страждання відчував підліток, яку глибоку травму він отримав, за попередньою інформацією, через упереджене ставлення викладача, про це  поки  можна тільки здогадуватися.

Про це повідомляє Odesa Live.

Віктор Іванович Кущовий - викладач хімії та технології (праць) в Кілійському ліцеї №3.  Саме цього чоловіка звинувачують в цьому інциденті.

Зі слів учнів та випускників цього навчального закладу Віктор Кущовий цілком міг довести за допомогою психологічного насильства  учня до спроби суїциду. Викладачеві "старої закалки" складно було визначати межі прийнятної поведінки з учнями. Диплом профільного напрямку і досвід викладацької діяльності в цьому йому не допомагали.

Вічні приниження з приводу зовнішнього вигляду та елементів одягу, висміювання недоліків характеру, звичок і індивідуальних особливостей дитини, а також спеціальне безпричинне заниження оцінок - чи це стандарти освіти та поведінки з учнями?! У Віктора Кущового - так, підкреслюють його учні.

Особливо складно, зізнаються учні школи, доводилося хлопцям, тому, що саме у них він викладав ще й технології (праці).

Зазначимо, наразі вирішується питання про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.3 ст. 120  Кримінального кодексу України (доведення до самогубства).

В місцевій групі “Кілія INFORM”  розвернулось бурхливе обговорення цієї трагедії. Хтось всіляко захищає хлопця, при цьому звинувачує школу і відсутність належної психологічної допомоги для підлітків та висловлює розуміння і співчуття його батькам. 

“Звільняти таких вчителів! Які калічать психіку дітей за статтею про невідповідність до займаної посади”, - висловилася Ніна Москвичева.

“Вчителі менше б принижували дітей перед усіма !!! І не було б думки у дитини піти собі горло порізати”, - зазначила Вікторія Сергіївна.

Часто батьки навіть не здогадуються, що їх дитина піддається цькуванню і вони ніяк не можуть посприяти та допомогти, оскільки діти приховують правду і прикидаються, що все добре.

“Якби проблема була вдома, то полоснув би він себе вдома або біля будинку, а оскільки це сталося в школі, демонстративно, грубо кажучи, на очах у всієї школи та не на першому уроці й не перед уроками, а висидів і дочекався якого-то уроку, то я думаю, що це проблема в школі”, - написала Ольга Ковальчук.

Також є група людей, які не розуміють загальної ненависті до конкретного вчителя і школи в загальному, через те, що впевнені, що всі проблеми починаються вдома.

“Ось чому відразу школа винна?! Найлегше звалити на педагогів, а де батьки? Де вони? Вони як ніхто знають свою дитину. Чому вони допустили?”,- поцікавилась Оксана Зосім.

Деякі звинувачують хлопця у вживанні психотропних речовин.

“Не треба нікого поки звинувачувати. Рано робити висновки, але що з психікою у дитини неполадки, так це факт! Може психотропні брав... Поліцейські з'ясують все”, - написала Валентина Корнієнко.

Знайшлися навіть ті, хто звинуватив інтернет. Ну що ж, будь-яка думка має право на існування.

"Дуже багато волі дали діткам, вчителі для них пусте місце, у нас раніше і в думках подібного не було, у всьому інтернет винен, більше займатися фізично треба. Цілими днями тупішають в інтернеті", - повідомила Морозова Оксана

Нагадаємо:

Вийти в ефір