Останні новини

Будівництво з сумнівними документами: де в Одесі можна купити квартиру у потенційному нахаббуді

Деякі забудовники переходять межі дозволеного і зводять багатоповерхівки без документів.

В Одесі новобудови з'являються, як гриби після дощу і, найчастіше, без належної інфраструктури. Деякі забудовники переходять всі межі дозволеного, зводячи багатоповерхівки без необхідних документів. У них вкладаються інвестори, які не підозрюють, що будинок є нахаббудом.

Odesa Live зібрав кілька прикладів проблемних будинків.

Читайте також: Нахаббуд на Молдаванці: за два роки власник звiв три поверхи і заплатив один штраф на 7000 гривень

ЖК “Юпітер”

Днями у пресслужбі мерії вирішили попередити одеситів про небезпеку інвестування у ЖК “Юпітер” на вулиці Рибальська балка, 1г. Згідно з документами, тут мають звести житловий будинок на дві сім'ї, але натомість - забудовник вирішив побудувати 214-квартирний 2-секційний 16-поверховий комплекс. За рішенням Київського райсуду, будівництво заборонено, а на ділянку накладено арешт.

Втім, попри на заборони, на сайті нерухомості “ЛУН розміщене оголошення про продаж квартир. Щоправда, у відділі продажів зазначили, що купівля житла поки призупинена.

юпитер.jpg

Скріншот: ЛУН

юпитер2.jpg

Візуалізація ЖК "Юпітер". Джерело: сайт "ЛУН"

юпитер3.jpg

Візуалізація ЖК "Юпітер". Джерело: сайт "ЛУН"

ЖК “Акварель-3”

Ще один комплекс зводять на Пішонівській 22, 24, 26 - ЖК “Акварель-3”. Згідно з даними на карті забудов Одеси, на місці будівництва встановлений факт виконання самочинних будівельних робіт з улаштування котловану, пальового поля, монолітного фундаменту та підвальних приміщень. Також встановлено факт часткового обладнання приміщень паркінгу.

“Відповідно до даних Єдиного реєстру дозвільних документів, що дають право на виконання будівельних робіт, інформація щодо реєстрації дозвільних документів за даною адресою відсутня. Направлено листи 03.06.2020 року до Прокуратури Одеської області, та Приморського ВП у м. Одеса ГУНП в Одеській області з проханням вжити відповідних заходів реагування”, - йдеться у повідомленні.

На сайті “ЛУН” також опубліковано оголошення про продаж квартир. При цьому всі одно- та двокімнатні квартири вже продані. Ба більше - ми також звернулися до відділу продажів, де нас зі сміхом запевнили, що з документами все добре і немає про що турбуватися. Також там заявили, що з усіма необхідними документами можна ознайомитися у відділі продажів - у електронному вигляді їх немає.

акварель.jpg

Скріншот: оголошення з сайту "ЛУН"

акварель2.jpg

Візуалізація ЖК “Акварель-3”. Джерело: сайт "ЛУН"

акварель3.jpg

Візуалізація ЖК “Акварель-3”. Джерело: сайт "ЛУН"

акварель4.jpg

Вид згори на забудову. Весна 2020 року. Джерело: сайт "ЛУН"

ЖК Comfort Hall

На Люстдорфській дорозі, 85 зводиться ЖК Comfort Hall. Тут повинні були з'явитися вісім окремих індивідуальних будинків, але замість цього будується один багатоквартирний п'ятиповерховий. У грудні 2019 року замовників будівництва оштрафували і зобов'язали усунути порушення, але у лютому 2020 року з'ясувалося, що будівельники все одно працюють над п'ятиповерхівкою. Тоді ДАБІ скасувала право на початок виконання будівельних робіт, але забудовник знову зареєстрував 8 повідомлень про початок будівельних робіт на вісім індивідуальних житлових будинків.

Читайте також: В Одесі через самовільний "нахаббуд" розгорівся скандал

“Одеської місцевою прокуратурою № 1 проводиться процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 3 ст. 197-1 КК України. У виробництві Одеського окружного адміністративного суду знаходиться справа № 947/5173/20 за позовом Управління до замовників будівництва про зобов'язання привести земельну ділянку до попереднього стану. Справа по суті не розглянута”, - зазначено на сайті одеської мерії.

Згідно з оголошенням на сайті “ЛУН”, одно- і двокімнатні квартири вже продані. Зв'язавшись з відділом продажів, ми нагадали про проблеми з ДАБІ, але і тут нас запевнили, що все добре і будівлю готують до введення у експлуатацію. Також нам підтвердили, що мова йде про один будинок з двома секціями.

комфорт.jpg

Скріншот оголошення з сайту "ЛУН"

комфорт2.jpg

Візуалізація ЖК Comfort Hall. Джерело: сайт "ЛУН" 

комфорт3.jpg

Візуалізація ЖК Comfort Hall. Джерело: сайт "ЛУН" 

комфорт4.jpg

Вид згори на забудову. Весна 2020 року. Джерело: сайт "ЛУН"

Замість яхт-клубу

Ще одне будівництво триває на Французькому бульварі 1/5. Згідно з документами, тут повинні були побудувати яхт-клуб, але, мабуть, у забудовника зовсім інші плани. У мережі є візуалізація майбутнього об'єкта, який має складатися з трьох блоків. Так, біля  моря будуть розташовуватися триповерхова будівля з басейном на даху, житловий 10-поверховий корпус і 4-поверхові приватні будинки з виходом на власний пляж. За попередніми даними, ціна за один квадратний метр стартує від 5 000 доларів.

варда.jpg

Візуалізація проєкту. Фото з відкритих джерел. 


варда2.jpg

Візуалізація проєкту. Фото з відкритих джерел. 

варда3.jpg

Візуалізація проєкту. Фото з відкритих джерел. 

П'ятий апеляційний адміністративний суд Одеси заборонив вести на ділянці будь-які роботи, але по факту вони тривали і після вступу у силу рішення суду.

Як не дивно, забудовник вирішив поки не публікувати оголошення на сайтах нерухомості, однак це, ймовірно, лише питання часу.

Будьте уважними

При купівлі новобудов в Одесі варто бути обережними. Бажано мати під рукою юриста, який зможе з'ясувати, чи є у забудовника всі необхідні документи і які проблеми можуть бути у споруджуваного об'єкта. В іншому випадку, є шанси купити квартиру у нахаббуді. Також бувають випадки, коли такі будівлі перетворюються у довгобуди - інвестори позбавляються своїх вкладень, а забудовник як ні в чому не бувало займається новим проєктом. Іноді їх вводять у експлуатацію, залишаючи інвесторам лише голу коробку без газу, світла і води.

Це далеко не весь список об'єктів, до яких є питання. Крім того, в Україні реалізується така практика, коли 100%-й нахаббуд легко перетворюється в оформлений за всіма вимогами новобудову. Але шлейф проблем все одно тягнеться за такими квартирами.

Нагадаємо: 

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!