Останні новини

Брак коштів: пацієнти 4-ої психіатричної лікарні Білгород-Дністровського можуть залишитися на вулиці

Доля закладу залишається невизначеною.

У Білгороді-Дністровському пацієнти обласної психіатричної лікарні №4 можуть залишитися без даху над головою. Виявилося, що медичні послуги закладу не відповідають критеріям Національної служби здоров’я України, тож психіатрія не зможе отримувати фінансування у необхідному обсязі.

Про це повідомляє Odesa LIve.

Читайте також: В Україні зобов'язали повнолітніх дітей піклуватись про батьків похилого віку

Раніше лікарня фінансувалася коштом Одеської області, а зараз це має робити НСЗУ. Через невідповідність критеріям цього не сталося. Щоб закрити фінансову “діру”, залучатимуть місцевий бюджет, але щоб повністю закрити це питання грошей не вистачить.

“На жаль, ми зараз живемо у час пандемії, коли міський та обласний бюджет майже повністю знесилені й ми просто не потягнемо повне фінансування”, - каже Ірина Ковалиш, депутатка Одеської обласної ради.

З двох сотень важкохворих пацієнтів закладу НСЗУ фінансувало лише 50 осіб, решта повинна була приходити на амбулаторне лікування, аби протікання хвороби приводили у ремісію. Після медичної реформи, кошти, які надходили з НСЗУ, розподіляли вже на всіх пацієнтів.

“В результаті, якщо родичі важкохворих людей хочуть, щоб їх лікували, доведеться платити 10 тисяч гривень на місяць. Такі гроші мають далеко не всі”, - каже журналістка Odesa Live Анастасія Пивоварчук.

Місцеві жителі написали колективне звернення до депутатів обласної адміністрації, щоб врегулювати питання фінансування. Там запевнили, що лікарня працюватиме, але треба розв'язувати проблему із забезпеченням всього необхідного для маломобільних хворих.

"Скоріш за все, доведеться скоротити частину адміністративного персоналу лікарні та стати філією Одеського обласного центру психічного здоров’я, який так само торік вів перемовини за фінансування з НСЗУ та МОЗ”, - зауважила депутатка.


Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
09.05