Останні новини

Боротьба зі злочинами проти дикої природи: Україна приєдналася до європейського проєкту "SWiPE"

Державна екологічна інспекція приєдналася до міжнародного проєкту під назвою "SWiPE". Тепер Україна буде використовувати досвід Європи в боротьбі зі злочинами проти дикої природи.

Про це повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції.

За словами глави Держекоінспекції Андрія Мальованого, в проєкті братимуть участь 11 держав: Румунія, Сербія, Словаччина, Угорщина, Польща, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Хорватія, Іспанія, Італія і Україна.

"Держекоінспекція приєдналась до міжнародного проєкту "SWiPE" (Ефективне розслідування злочинів проти дикої природи у Європі), який реалізовується WWF (Всесвітній фонд дикої природи). Ця ініціатива націлена на боротьбу з браконьєрством, тіньовою торгівлею, незаконним виловом та вбивством рідкісних видів тварин", -  розповідає Андрій Мальований.

Учасники створять інформаційний портал, на якому будуть публікувати найбільш резонансні кейси, що допоможе обміну досвідом між країнами.

Вони будуть спільно працювати над:

  • збором інформації і аналізом фактів злочинів проти дикої природи. Це дозволить учасникам проаналізувати, які механізми використовуються в тих чи інших країнах для оперативного виявлення порушень, та застосувати їх у себе;
  • запуском інформаційного порталу, в якому будуть публікуватися кейси щодо злочинів у сфері біорізноманіття. Ресурс буде загальнодоступним, що дозволить всім охочим ознайомитись з найкращими світовими практиками запобігання злочинам проти природи;
  • проведення тренінгів для органів досудового розслідування та суддів, що дозволить розкривати більше екологічних злочинів та притягувати порушників до відповідальності.

За словами Мальованого, проєкт триватиме до серпня 2023 року і Держекоінспекція братиме участь у всіх етапах.

Нагадаємо, у місті Арцизі вже другий рік поспіль місцеві мешканці спостерігають, як пізно восени цвіте бузок. Через аномально теплу погоду вдень, недалеко від Арцизького ринку кущі почали вкриватися суцвіттями.

Теги:
Вийти в ефір
01.12