Останні новини

"Близько 5 тисяч українців щороку потребують трансплантації", - Мінздоров'я

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що за рік приблизно 5 тисяч чоловік потребують пересадки органів

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що за рік приблизно 5 тисяч осіб потребують пересадки органів. За його словами, державі надзвичайно важливо "здобути трансплантаційну незалежність".

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресслужбу МОЗ.

За його словами, до недавнього часу, українські медичні заклади не могли надавати відповідну допомогу нашим пацієнтам. Тому українці були вимушені їхати закордон, а держава - платити за це просто космічні гроші. Степанов зауважив, що раніше вартість цієї програми становила близько 100 млн гривень.

"Проте, навіть у такому випадку люди не завжди були у змозі дочекатися необхідної операції. Чому? У нас є випадки, якими ми займаємося протягом 2020 року. Наприклад, наші громадяни, які поїхали на трансплантацію в Індію. По деяким були перераховані кошти ще у 2018 році. І наші громадяни живуть в Індії по півтора-два роки, чекають на трансплантацію. Мені здається, що ми здатні забезпечити й створити такі умови, щоб всі ці трансплантації робилися вдома - в Україні", - додав міністр.

Також зазначається, що "трансплантаційна незалежність"  допоможе кожній людині, яка буде потребувати пересадки органів - зробити їх в Україні. А держава за кошти, які ще декілька років тому витрачала на пересадку органів для десятьох людей, врятує вітчизняним ресурсом набагато більшу кількість пацієнтів.


Нагадаємо: