Останні новини

Благовіщення Пресвятої Богородиці - 7 квітня: прикмети та заборони

В цей день не можна важко працювати.

Православна церква 7 квітня святкує Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне з найважливіших 12 свят, які віруючі відзначають протягом року. Благовіщення - сповіщення архангелом Гавриїлом Діві Марії про майбутнє народження по плоті від неї Ісуса Христа. 

Про це повідомляє Odesa Live.

Читайте також: 13-тьма дітьми, батьки яких померли на Київщині від COVID-19, опікується митрополит Епіфаній

В народі вважали, що на Благовіщення весна остаточно перемагала зиму, а Бог у цей день благословляє землю на посівну. Предки вважали, що польові роботи можна було починати тільки після цього свята. Ще Благовіщення вважається жіночим святом. У цей день дівчата та молодиці йшли в церкву і молилися до Пресвятої Богородиці про вдале заміжжя, щасливої долі, сімейній злагоді, здоров'ї дітей і заступництво у складній ситуації.

Що 7 квітня не можна робити

Як і на всі великі православні свята, Благовіщення Пресвятої Богородиці не варто фізично працювати. Ключове правило - не сваритися, не впадати у відчай, не брехати і не лихословити. Не можна давати в борг, щоб не накликати невдачі, не можна вирушати в поїздки, навіть якщо вони сплановані заздалегідь. Жінкам не можна стригти і фарбувати волосся, шити, в'язати, не варто до вечора займатися приготуванням їжі.

Прикмети на 7 квітня

  • Гроза – буде тепле літо та хороший урожай горіхів;
  • Сиро – чекайте великий врожай грибів;
  • Сонячно і безхмарне небо – влітку буде багато гроз.

Нагадаємо: 

  • Мощі мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії виставили до почитання вперше в Україні. Вони прибули з Ватикану і зберігатимуться у львівському храмі, названому на честь святих.
  • На Одещині в Саратському храмі ПЦУ, в одному з небагатьох релігійних об'єктів маєткової православної церкви України, домоглися свободи віросповідання і відвідин храму без дозволів правлячих архієреїв Московського Патріархату.

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok

Вийти в ефір
22.04