Останні новини

Били та катували лише жертв нацизму: на Одещині стала відома хронологія нападів на літніх євреїв

У вівторок, 17 листопада, стала відома хронологія нападів на літніх євреїв в Одеській області. Всі постраждалі отримували виплати від організації Claims Conference, яка займається питанням компенсацій для жертв нацизму.

Про це повідомляє Об'єднана єврейська громада України у своєму офіційному Telegram-каналі.

Напади відбувалися протягом останніх двох років. В Одесі у 2018 році зловмисники з даху 9-поверхового будинку пробралися в вікно на 5 поверсі. Там вони побили мешканців, жінка вижила, а чоловік помер від отриманих травм.

У селі Великий Дальник минулого року злочинці увірвалися в будинок до самотнього старого чоловіка. Його прив'язали його до ліжка і вимагали гроші. Він помер від отриманих травм.

Упродовж весни-літа поточного року група з чотирьох осіб проникла до будинку літньої пари. Їх прив’язали до стільців, заклеїли рота скотчем і катували. Вони вимагали гроші, а коли  забрали всі заощадження і золоті прикраси, то пішли. Постраждалі потрапили до реанімації. 

Цієї осені зловмисники відібрали у літньої жінки 10 тисяч євро. За її словами, фізичного насильства не було. За словами Романа голови Одеської регіональної асоціації євреїв-колишніх в'язнів гетто і концтаборів Романа Шварцмана, вимагали гроші в у валюті євро, тобто нападники знають, що жертви отримують виплати.

Нагадаємо:

Вийти в ефір
04.12