Останні новини

Більше 1000 творів: музеї Нідерландів створили великий онлайн-архів з картинами Ван Гога. Фото

Музеї Нідерландів запустили сайт Van Gogh Worldwide з картинами одного з головних художників країни - Вінсента Ван Гога. В онлайн-архіві зібрані 1098 малюнків, ескізів та полотен постімпрессіоніста, а також 11 картин, які раніше приписувалися живописцю.

Про це повідомляє Van Gogh Worldwide.

Користувачі можуть подивитися картини з усіх боків. Для зручності, роботи відомого художника поділені на періоди. Також, завдяки фільтрам, можливо вибрати техніку його роботи, об'єкти, музеї, стиль картин та тип їх дослідження.

За допомогою Van Gogh Worldwide можна дізнатися історію походження і технічну інформацію про роботи художника. Наприклад, розмір картини, кількість реставрацій і характер пошкоджень.

Крім того, ряд творів супроводжують коментарі родичів Ван Гога і художників.

Всього команді проекту вдалося зібрати приблизно половину всіх відомих робіт нідерландця.

Зараз в архіві представлені картини Ван Гога, якими володіють п'ять нідерландських музеїв: Креллер-Мюллер, де зберігається друга за розмірами колекція картин великого художника (всього 87 полотен), Королівський, Ван Гога в Амстердамі, Гронінгена і Бойманс-ван Бенінгена в Роттердамі.

Згодом команда проекту планує представити на сайті повну колекцію робіт художника, зібравши разом полотна, які знаходяться в колекціях іноземних музеїв, а також приватних зібраннях.


вапвпвп.png

скріншот: Van Gogh Worldwide

ываыва.jpg

скріншот: Van Gogh Worldwide

Нагадаємо, 5 листопада в Одесі місцеві художники артстудії “Peach” організували соціальну акцію. На Слобідці вони розфарбували сірий бетонний паркан, а зобразили там живописні картини.

Вийти в ефір
27.11