Останні новини

Більш ніж доступно та анонімно: волонтери закликали одеситів пройти тестування на ВІЛ

В Одесі минає тиждень тестування на ВІЛ та гепатити. У всіх районах міста є місця, де можна безкоштовно зробити тест.

Про це у Facebook повідомила волонтерка БФ "Корпорація Монстрів" Катерина Ножевнікова.

"Я тестуюся щороку. І не тому, що я веду розгульний спосіб життя (хоча дуже б хотілося, чого вже приховувати) а тому, що Одеська область б'є сумні рекорди в цій сфері і тому що ці захворювання вже давно перестали бути відмінною рисою "маргінальної частини суспільства", як вважалося раніше. На жаль, більше 50% нововиявлених пацієнтів навіть близько не представляли, що це може їх торкнуться і не були групами ризику", - зазначає волонтерка.

Тестування зараз більш ніж доступно і завжди анонімно. Якщо людина має декларацію з сімейним лікарем, то раз на рік вона можете пройти тест на ВІЛ, гепатити і сифіліс. Якщо ні, можна записатися по телефону в будь-яку поліклініку (приватні клініки в тому числі) і також пройти тест безкоштовно.

Також є можливість замовити тест поштою і зробити його самостійно вдома. Оплачується тільки доставка - тест безкоштовний.

Представників центру здоров'я часто запрошують на фірми, підприємства чи офіси. Тоді на місці тестують співробітників, конфіденційність гарантується. 

"ВІЛ і гепатит С вже не вирок. При своєчасному діагностуванні і правильній терапії якість життя пацієнта з позитивним статусом не змінюється. Всі тестуватися, терміново!" - закликає Катерина Ножевнікова.

Нагадаємо:

Вийти в ефір
01.12