Останні новини

Безпілотний транспорт: в Канаді вперше запустили автобус без водія

Канадський уряд в Оттаві у тестовому режимі запустив автобусний маршрут, яким курсуватимуть безпілотні машини. Протягом 10-денного випробування шатл моделі EX10, розроблений компанією EasyMile, рухатиметься маршрутом завдовжки 1,5 км із чотирма зупинками на території урядового кампуса.

Про таке повідомили в CBC.News. 

Через пандемію коронавірусу новий винахід перевозитиме тільки працівників урядового кампуса та учасників випробувань. А рухатиметься автобус зі швидкістю 25 км/год. Транспорт здатен самостійно визначати для себе перешкоди. Проте у салоні поки є водій, аби за потреби взяти кермування на себе. 

"Випробування покликані визначити, як шатл працюватиме в умовах справжньої дорожньої ситуації, а також оцінити інші аспекти: наприклад, роботу батарей живлення чи доступність транспорту для людей з обмеженими можливостями", – йдеться у повідомленні. 

За повідомленням директора з питань інновацій міністерства транспорту Джима Лотропа, успішні показники допоможуть відкрити дорогу для технічних новацій. 

"Якщо подивитися у перспективу, то успіхом стане отримання цінних даних та знань, необхідних для реалізації більшої кількості подібних пілотних проєктів", – додав Джим Лотроп.

<iframe src="//www.cbc.ca/i/caffeine/syndicate/?mediaId=1814582851833" width="640" height="480" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, у нідерландському Роттердамі о 00:30 сталася дивна аварія. Потяг метро проїхав зупинковий комплекс й вилетів з естакади на обмежувальний бар'єр та повис на арт-скульптурі хвоста кита, найвища точка якої 10 метрів. 

Вийти в ефір
30.11