Останні новини

Безкарність: Конституційний суд скасував кримінальну відповідальність за неправдиві дані в Е-декларації

27 жовтня Конституційний суд України виніс рішення № 13-р/2020, яким визнав неконституційними низку положень закону "Про запобігання корупції". А ще Феміда скасувала кримінальну відповідальність за декларування неправдивої інформації, яку визначає стаття 366-1 Кримінального кодексу.

Про таке повідомляє Odesa Live.

Відтак, КСУ вважає, що встановлення кримінальної відповідальності за декларування навмисно неправдивих відомостей у Декларації, а також умисне неподання суб’єктом Декларації - є надмірним покаранням за вчинення цих правопорушень.

У НАЗК рішення Конституційного Суду назвали нелегітимним, оскільки Суд ухвалив рішення потайки, без уповноважених представників президента й Верховної Ради України. До того ж низка суддів не мали права брати участь у розгляді цієї справи через конфлікт інтересів, оскільки НАЗК викрило їх в умисному приховуванні об’єктів, що підлягають обов’язковому декларуванню. Тож проти них відкрито справи.

Вказане рішення Суду позбавило повноважень НАЗК, яке понад 4 роки перевіряло, зберігало й оприлюднювало декларації можновладців. Відтепер ні українці, ні працівники правоохоронних органів, зокрема з управління з питань запобігання та виявлення корупції МО України, не зможуть побачити, якими статками володіють держслужбовці. У результаті, це ускладнить виявлення та збирання доказової бази щодо діянь корупціонерів і притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Саме уникнення кримінальної відповідальності щодо обов’язкового декларування призведе до незаконного збагачення й подальшої легалізації доходів (рухомого та нерухомого майна) можновладців.

Нагадаємо, у Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) заявили, що рішення Конституційного суду про скасування електронного декларування блокує процес призначення керівних кадрів органів влади, в тому числі переможців місцевих виборів. В НАЗК заявляють, що КС блокував реалізацію результатів місцевих виборів.

Вийти в ефір
05.12