Останні новини

Без тата і мами: у притулках Одеської області перебувають 5 тисяч дітей - ОДА

800 дітей області перебувають під тимчасовою опікою і потребують усиновлення.

На Одещині упродовж останніх 3-4 років близько 5 тисяч дітей-сиріт шукають сім'ю. На жаль, їхня кількість не зменшується. Ба більше - якщо раніше в основному "сиротіли" сім'ї з 1-2 дітьми, то нині без батьків частіше залишаються багатодітні сім'ї з 3-6 дітьми. 

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на т.в.о начальника служби з питань дітей Одеської ОДА Наталію Утюпіну, передає "УСИ".

Читайте також: В одеських забудовників закінчилися квартири для дітей-сиріт

На сьогодні в нашій області функціонує 52 будинки сімейного типу, де виховують 365 дітей-сиріт. Стільки ж вихованців у 159 прийомних сім'ях.

У області є 4 будинки сімейного типу, де виховують десять і більше дітей. Одному з них цьогоріч придбають автомобіль за 1,5 млн грн бюджетних коштів області. 

За словами Наталії Утюпіної, насьогодні тенденція змінилася - "сиротіють" ті сім'ї, де 3-6 дітей - це саме ті, які 8-9 років тому активно поповнювали демографічну ситуацію. Декілька років поспіль Одеська область займала лідируючі позиції щодо кількості усиновлених дітей, але торік коронавірус вніс корективи. У 2020 році було усиновлено 133 дитини, з яких 43 - іноземцями. Усиновляють з багатьох областей України, у тому числі з Києва, Львова і інших міст.

За словами Утюпіної, процедура усиновлення не складна - потрібно подати низку документів і пройти тижневий курс навчання. З 5 тисяч дітей-сиріт, які перебувають на обліку, 3 тисячі знаходяться під опікою, а 800 ніяк не прилаштовані.

З дітьми, які шукають сім'ю, можна ознайомитися тут.

сироти.jpeg

Фото: ЛОДА

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
22.04