Останні новини

Без розтину і в чорних пакетах: як в Ренійському районі ховають загиблих від COVID-19

У Ренійському районі патологоанатом не провела жодного розтину тіл померлих від коронавіруса. Всіх загиблих від COVID-19 ховають в чорних мішках.

Про це повідомляє сайт Рени - Одесса.

Останнім часом в Ренійської громаді зростає кількість хворих. Вже зафіксовано декілька випадків смерті людей від коронавірусної інфекції. У райцентрі пішли чутки, що таких померлих ховають в закритих трунах.

Патологоанатом Ренійської ЦРЛ Андрій Думітрашко спростував домисли місцевих жителів.

"Це неправда. Ховають їх у щільних поліетиленових чорних мішках. За 50 років роботи я сам вперше таке бачу", - прокоментував патологоанатом.

За словами Андрія Пилиповича, родичі покійних дають письмову згоду на видачу тіла без розтину. Покійного упаковують в щільний мішок і передають родичам.

"Родичі пакет не розкривають, вони кладуть зверху чистий одяг і так ховають. Я не проводив розтину жодного такого випадку. І немає сенсу ризикувати - мені самому вже дуже далеко за п'ятдесят", - говорить патологоанатом.

Щоб уникнути зараження сам лікар спілкується з родичами покійних через вікно.

Як зазначив Думітрашко, вірус важко переносять люди з ослабленим організмом і ті хто в віці. Як правило у них розвивається двостороння пневмонія.

"Від пневмонії такої форми ніхто не вилікувався. Будь ласка, бережіть себе і своїх близьких, дотримуйтесь карантин", - коментує А.Ф. Думітрашко.

Також він зазначив, що зараз хворіють багато людей, але в легкій формі.

Grob_S.jpg

Фото: Рени-Одесса

Нагадаємо, активіста Катерина Ножевнікова, яка займається допомогою людям, які захворіли на COVID-19, як важко наразі в Одесі дістати апарти ШВЛ та ліки. За її словами, від дзвінків типу “будь ласка, дайте кисень” вже дах рве”.

Вийти в ефір
25.11