Останні новини

Байден за крок від перемоги: як в США йде підрахунок голосів

Підрахунок голосів на виборах президента в США за ніч показав, що ситуація розгорнулася на 180 градусів. Якщо ще вчора Дональд Трамп декларував перемогу, а прогнози по підрахунку голосів були на його користь, то сьогодні демократ Джозеф Байден значно збільшив свій відрив. За останніми даними, з 270 необхідних голосів вибірників виборців він набирає 264, а чинний президент - тільки 214.

Як це змінювалися результати голосування, розбирався Odesa Live.

Байден несподівано почав перемагати в штатах, де впевнено лідирував Трамп. При цьому, все сталося буквально на останніх відсотках. Це видно за графіками, згідно з якими в штатах Мічиган і Вісконсин в один момент всі голоси пішли Байдену, так як Трампу нічого.

photo_2020-11-04_19-39-02.jpg

У штабі у чинного президента заявили про фальсифікації і вимагають перерахунку на спірних ділянках. Крім того, Трамп подав позов до суду: його юристи вимагають від Верховного суду втрутитися і заборонити рахувати бюлетені, що надійшли після виборів, тобто - поштою.

“Вчора ввечері я лідирував, часто твердо, у багатьох ключових штатах. Потім, один за іншим, вони почали чарівним чином зникати, коли почали підраховувати несподівані купи бюлетенів”, - прокоментував Трамп лідерство конкурента.

Слід зазначити, що сфальсифікувати американські вибори технічно вкрай важко і ймовірний стрибок Байдена викликаний тим, що почали рахувати голоси, які були надіслані поштою. При цьому спочатку прогнозувалося, що найбільше голосів Байден отримає саме завдяки “поштовим виборцям”.

Сам Джо Байден фактично заявив про перемогу.

“Після довгої ночі підрахунків стало ясно, що ми перемагаємо в достатній кількості штатів, щоб набрати 270 голосів вибірників, необхідних для перемоги у виборах. Я не збираюся заявляти, що ми перемогли, але я тут, щоб заявити, що на основі наявних даних ми вважаємо, що станемо переможцями”, - підкреслив кандидат.

З урахуванням того, що Байден дійсно за крок від перемоги, то, можливо, сьогодні ми дізнаємося ім'я нового президента США. 

Нагадаємо:

Вийти в ефір
26.11