Останні новини

Банки України більше не зможуть використовувати дрібний шрифт у договорах - нові правила НБУ

Відповідну постанову Нацбанк ухвалив 26 січня.

З 27 квітня набувають чинності нові правила НБУ щодо встановлення додаткових вимог до банківських договорів. Таке рішення прийнято у зв’язку з вимогою покращити розкриття повної інформації про послуги.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресслужбу НБУ.

Читайте також: Пенсія по-новому - Мінсоцполітики оновило концепцію виплат громадянам

Банки зобов’язали надавати у договорі повний опис послуги. У договорі вкладу (депозиту) потрібно буде вказувати конкретну дату повернення вкладу та інформацію про наявність у банку права продовжити термін дії вкладу (депозиту) тощо. 

У договорі споживчого кредиту – перелік та вартість додаткових послуг, умови, за яких можлива зміна процентної ставки чи інших платежів тощо. Текст документу має бути викладений розміром шрифту не менше 11 друкарських пунктів. Вимоги забороняють банкам включати до договорів недобросовісні норми, які обмежують права споживачів подати скаргу чи позов до суду. Банкам буде заборонено без інформування споживача змінювати умови контракту, а також вимагати від споживача сплатити за ще не отримані за документом послуги.

"Головне завдання нових вимог – забезпечити розкриття повної інформації про послуги, права та обов'язки банку та споживача, наслідки невиконання зобов'язань. Це своєю чергою сприятиме розумінню споживачем умов фінпослуги та його поміркованому рішенню про укладення договору", - заявляли в НБУ.

 Нові вимоги не поширюються на публічну частину договорів приєднання про надання послуг (оферту). Вони поширюються на документи, які безпосередньо підписує споживач, зокрема і на індивідуальну частину контрактів приєднання про надання послуг. Водночас публічна частина договору приєднання не може суперечити індивідуальній частині документу, до якої встановлено вимоги.

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
09.05