Останні новини

Аномально великий врожай: під Одесою містяни та жителі області збирають гігантські гриби. Фото

Вживати у їжу "лісові дари" треба дуже обережно й ретельно перевіряти на отруйність.

Жителі півночі Одеської області збирають в лісах гриби-гіганти, яких не пам'ятають навіть досвідчені “гриболови”. Причина такого врожаю - тепле повітря і рясні дощі.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на "Грибники Южной Украины!".

Читайте також: Іржа, бруд і мертві водорості - у якому стані одеські бювети та чи можна пити звідти воду

Грибочки.jpg

Фото: "Грибники Южной Украины!"

Цей рік виявився щедрим на сморчки. Ці гриби з'являються навесні, вважають за краще яблуневі сади. Вони - їстівні і навіть вважаються особливо корисними для людей з короткозорістю. Але їстівні сморчки варто відрізняти від схожих отруйних побратимів. Потрібно бути гранично обережними, якщо зважитися зібрати такі гриби.

Грибочки2.jpg

Фото: "Грибники Южной Украины!"

Сам гриб нагадує осиний вулик. У великій кількості їх знаходять одесити та кияни, що вибралися на травневі свята.

Грибочки4

Фото: "Грибники Южной Украины!"

Вважається, що король грибів - білий гриб, його можна знайти тільки в Карпатах. Але нинішній дощовий сезон порадував грибників і півдня України, в тій частині нашої області, де багато лісів. Зокрема, поблизу сіл Івашкове, Будеї, Федорівка, Пиріжна, смт Слобідка і багатьох інших.

Грибочки5

Фото: "Грибники Южной Украины!"

"У минулі роки я не пригадую, щоб так масово в наших лісах з'являлися, наприклад, білі гриби. Їх можна було знайти один-два, та й то невеликих. А в цьому році око милують - величезні, що пахнуть, ціленькі", - розповідає жителька села Будеї.

Грибочки3.jpg

Фото: "Грибники Южной Украины!"

Зазначимо, що в північній частині Одеської області в п'яти районах дислокуються державні підприємства "Лісове господарство". Наприклад, тільки в Кодимському районі в його склад входить кілька лісництв. Самі ж ліси - відмінне місце і справжня "мекка" для грибників. Крім білих грибів, тут можна знайти маслята, сироїжки, опеньки, моховики, грузді, синці, сморчки і багато інших видів.

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
10.05