Останні новини

АМКУ оштрафував п’ятьох виробників "молочки" на 30 млн грн: що відомо

Антимонопольний комітет України виявив ряд недобросовісних виробників, які виготовляли суміші з невідомими складниками та називали продукт "солодковершковим маслом". В деяких випадках вміст немолочних та рослинних жирів сягав 90-100%. 

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Як нагадав Комітет, відповідно до держстандарту масло має містити в своєму складі виключно молочний жир. Будь-які інші домішки – такі, як рослинний жир – одразу позбавляють продукт назви "вершкове масло".

Зазначається, що виробники, використовуючи це найменування на продукції, що містить немолочні та рослинні жири, поширювали інформацію, яка вводить в оману споживачів. Окрім того, це могло надати їм неправомірні конкурентні переваги, а все це є порушенням закону "Про захист від недобросовісної конкуренції".

"Подібне “немасло”, окрім продажу у магазинах та на оптових ринках, постачалось через систему публічних закупівель у школи, дитсадки, інтернати, лікарні. Тож йдеться не лише про недобросовісну конкуренцію і неповагу до споживача, а й про загрозу здоров’ю людей", — підкреслили в АМКУ.

Рішенням Антимонопольного комітета України були накладені штрафи на наступних виробників:

  • Богодухівський молзавод (Харківська обл.) – 20,6 млн грн
  • Малороганський молочний завод (Харківська обл.) – 4,4 млн грн
  • Гайсинський молокозавод (Вінницька обл.) – 3,6 млн грн
  • Сімол (Київська обл.) – 1 млн грн

Також, в АМКУ відзначили, що фальсифікацією "молочки" займалося більше підприємств. Розгляд цих справ вже завершується.

Нагадаємо, службу головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області надійшло повідомлення системи швидкого реагування з харчових продуктів і кормів (RASFF) про виявлення несанкціонованої речовини хлорпиріфоз у "чоорноокому" горосі. Товар експортувався з Мадагаскару через Нідерланди до Королівства Данії, в країни-члени ЄС і в Україну.

Теги:
Вийти в ефір
02.12