Останні новини

Аккерманська фортеця у небезпеці? На території історичної спадщини знайшли незаконну каналізацію

Зловмисникам загрожує покарання за ч.3 ст.298 ККУ.

У квітні цього року на території Аккерманської фортеці у Білгород-Дністровському виявили незаконну каналізацію. Нова знахідка загрожує історико-архітектурній пам’ятці, бо вона спричинити знищення споруди.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на сторінку депутата Одеської облради та доктора історичних наук Андрія Красножона у Facebook.

Читайте також: Аккерманська фортеця потребує термінового ремонту - куди йдуть виділені на реставрацію кошти

фортеця.jpg

Фото: Андрій Красножон

Відомо, що Аккерманська фортеця була споруджена у Білгород-Дністровському ще за часів Пізнього середньовіччя, проте у 2021 році відвідувачі історичної пам’ятки продовжують дивуватись цілісності популярного туричного об’єкта. Також у 2019 році фортецю включили до попереднього списку ЮНЕСКО, бо вона відповідає щонайменше трьом критеріям службу.

фортеця;.jpg

Фото: Андрій Красножон

Проте у квітні цього року на території культурної спадщини Одеської області знайшли самовільний стік каналізаційних вод, який розкопали без відповідного дозволу. Ця знахідка може спричинити знищення пам’ятника.

“На території Цивільного двору від кіоску, прибудованого до стіни другої половини XV століття орендарем, відведений самовільне стік каналізаційних вод у розкопану їм же стічну яму, без всяких, зрозуміло, погоджень, які в цьому випадку і не були можливі навіть теоретично. Готую депутатський запит до відповідних органів”, - зазначив Андрій Красножон.

За словами депутата, під час першої перевірки території фортеці було виявлено порушення закону України про охорону пам’яток. Зловмисникам загрожує покарання за ч.3 ст.298 ККУ за умисне руйнування історичного об’єкту.

фортеця,.jpg

Фото: Андрій Красножон

фортеця...jpg

Фото: Андрій Красножон

фортеця..jpg

Фото: Андрій Красножон

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
10.05