Останні новини

Аккерманська фортеця потребує термінового ремонту: куди йдуть виділені на реставрацію кошти

До 30-річчя незалежності України фортеця має стати заповідником державного значення.

Аккерманська фортеця, поки що одна з найбільших історичних пам’яток в Україні, потребує термінового ремонту. У поточному році ОДА планує виділити ще більше коштів на реставрацію.

Про це повідомляє Odesa Live.

Читайте також: Уламки підмели, а шви не відновили - як навесні виглядають Потьомкінські сходи. Фото

Аккерман.png

Фото: Rent.ua

Аккерманську фортецю реставрують з 2015 року, оскільки з 19 сторіччя північну стіну пам’ятки розмиває річка Дністер. Низки різних компаній нібито ремонтували та слідкували за відновленням тих чи інших частин споруди. Вже у 2016 році за один день розіграли одразу два тендери на 92 та 105 тисяч гривень. Однак це ні до чого це не привело і вже у 2018 році товариство з обмеженою відповідальністю “Відбудова” отримала 2 мільйони 684 тисячі гривень за протиаварійні реставраційні заходи. У 2019 знову було розіграно два тендери на технічний нагляд за роботами.

Аккерман 2.jpg

Фото: Rent.ua

І ось нібито перемога, директор КП “Фортеця” Олександр Морозов, який і займався історичною пам’яткою заявив, про те, що стіна врятована. Після перевірки виявилося, що це інформація не відповідає дійсності й до кінця робіт ще далеко. Підрядник не завершив навіть бетонні підпірки, яки повинні були захищати схил від зсувів, будматеріалів взагалі не було, а ті що залишилися - поржавіли та поросли травою.

Аккерман 4.jpg

Фото: Rent.ua

У 2020 році фортецю хотіли внести до списку ЮНЕСКО, своєю чергою ОДА виділила на підготовку документів реєстрації 350 тисяч гривень. Лише торік інспекція встановила, що нарешті північну стіну Аккермана було врятовано, вона перестала сповзати в річку. Однак до переліку ЮНЕСКО фортеця так не потрапила.

Аккерман 3.jpg

Фото: Rent.ua

Цього року комісія з Освіти в Одесі заявила, що знову потрібні кошти. До 30-річчя незалежності України з’явився проєкт, згідно з яким фортеця має стати заповідником державного значення. Це означає, що вона буде фінансуватися з бюджету. Створення заповідника вимагає більших коштів і все це навантаження може впасти на Одеську ОДА та її бюджет. Обласна адміністрація вже планує долучитися до фінансування подальших робіт та чи знадобиться для них ще ряд тендерів покаже час.

Аккерман 5.jpg

Фото: Rent.ua


Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok

Вийти в ефір
15.04