Останні новини

"Зустріч лідерів нормандської четвірки потрібно провести якнайшвидше", – президенти України та Франції

Президент України Володимир Зеленський та президент Франції Еммануель Макрон під час телефонної розмови відзначили, що зустріч у Нормандському форматі потрібно провести якнайшвидше. Президент Франції запевнив, що Україна може розраховувати на його рішучість у тому, щоб сприяти закінченню війни.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Як розповів президент України, попри кілька взаємних звільнень утримуваних осіб та прогрес у зоні бойових дій, багато домовленостей лідерів Нормандської четвірки досі не виконуються – як, наприклад, доступ Міжнародного Комітету Червоного Хреста та ОБСЄ на тимчасово окуповану територію.

"Режим тиші загалом дотримується, хоча все ще тривають провокаційні порушення перемир’я з боку незаконних збройних формувань. Важливим результатом є відсутність жертв серед мирного населення внаслідок бойових дій. Водночас через цілеспрямовану ескалацію ситуації двоє українських військових загинули, ще двоє були поранені", - заявив Зеленський.

Своєю чергою Макрон підтримав українського колегу в тому, щоб перемовини лідерів країн Нормандського формату відбулися якомога швидше.

Володимир Зеленський наголосив, що Україна неухильно виконує домовленості Паризького саміту і вже днями готова відкрити два КПВВ на лінії розмежування.

Крім того, співрозмовники обговорили ситуацію з пандемією COVID-19 та необхідність об’єднання зусиль для подолання цього масштабного виклику.

"Хочу підтвердити підтримку вашої ініціативи щодо налагодження виробництва стратегічних товарів медичного призначення та обладнання у Європі. Ми готові надати посильну підтримку в налагодженні такого виробництва за участі українських підприємств – виробників захисних масок, халатів та дезінфекторів", – сказав Володимир Зеленський.

Також глави держав обговорили ситуацію навколо рішень Конституційного Суду України. Макрон зазначив, що вважає важливими проведені Україною реформи, зокрема в банківському секторі. Він додав, що деякі з цих реформ вимагають рішучості та мудрості.

Нагадаємо, у п’ятницю, 6 листопада, в Одеській області на коронавірусну інфекцію захворіли 544 людини. У регіоні за весь час виявили 27 392 випадки захворювання на COVID-19.

Вийти в ефір
25.11