Останні новини

"Ймовірно, здійснюється стимулювання виборців до голосування": ОПОРА фіксує незвичні позначки на бюлетенях

Спостерігачі ОПОРИ зафіксували бюлетені з літерними і цифровими позначками у клітинках навпроти прізвища кандидата на посаду Одеського міського голови. Так, підозріле волевиявлення помітили на дільниці №511247 та на дільниці №511235.

Про це повідомляє ОПОРА.

Станом на 17 годину явка по дільниці №511247 склала 17,3%, по дільниці 511235 – 20,3%. За словами координаторів, виборчий бюлетень з будь-якою позначкою, яка дозволяє ідентифікувати волевиявлення виборця, і при цьому є єдиною позначкою у виборчому бюлетені, як правило, визначається комісією як дійсний, якщо в комісії не виникає сумнівів.

"Оскільки на виборчих дільницях спостерігачі фіксують не одиничні випадки однакових і водночас непоширених позначок у виборчому бюлетені (замість "галочок" та "хрестиків" – конкретні цифри або букви), це може свідчити про те, що за волевиявленням виборців здійснюється певний контроль, і, ймовірно, здійснюється стимулювання виборців до відвідування виборчої дільниці та голосування", – пояснила Анастасія Матвієнко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області.

1.jpg

Фото: ОПОРА

Нагадаємо:

Вийти в ефір
05.12