Останні новини

"Кожен день — боротьба з лайном": Ленселище потерпає від нечистот

Ленселище затопило каналізаційними стоками. Під час зливи стара система не справляється і нечистоти, “підриваючи” кришки люків, потрапляють на городи та у будинки. Роботи з усунення проблеми ведуться, але навіть у кращому випадку, бачити нечистоти у своєму дворі місцевим жителям доведеться щонайменше ще півроку за кожної зливи.

Через перевантаження каналізації на Ленселищі після дощу “прориває” люки, відходи потрапляють до дворів та підвалів. Як бідкаються місцеві, бруд з каналізації можна побачити навіть у ванній, раковині та на кухні. Частина жителів Ленселища самостійно  вирішила цю проблему: люди відключили свою каналізацію від загальної та просто викликають машину для випомповування у міру наповнення. Інша частина з різних причин зробити це не може і надалі потопає від витоків під час кожного дощу. 

В Інфоксоводоканалі нам підтвердили, що проблема є, її намагаються усунути. Роботи складні та займуть багато місяців. Представник компанії, котра і займається заміною колекторів, запевняє, що компанія робить все можливе, але на жаль стикається з бюрократичними та географічними труднощами, котрі уповільнюють процес. Зараз завершений лише перший етап з трьох.


Лайно на городі


Місцеві жителі вважають, що в першу чергу винна не стара каналізація, а нові будинки, що ростуть немов гриби на околицях Одеси. 

"Кожен день — боротьба з лайном", - жаліється місцева жителька Інна Тіткова. 

Інна живе на Ленселищі п'ять років, з проблемою нечистот зіткнулася майже з першого дня.

 "Ця проблема на районі вже років 10. Річ у тому, що "Артвіль" та "Сьоме небо" врізалися до нас у каналізацію і вона просто не витримує. "Артвіль" погодився провести ремонтні роботи, хоча зливає у нашу каналізацію 1,5 тонн на місяць, а "Сьоме небо" - 70", - розповідає Інна. 

Раніше каналізацію проривало лише після сильної зливи, а наразі деякі вулиці потерпають і після звичайного дощу.

 "Останній рік найпроблемніші Кустанайська і Задніпровська вулиці. У них навіть, без дощу рівень нечистот впритул. А коли йде дощ це все виливається до городів, на дитячий майданчик, через унітази, та ванну", - розповідає дівчина. 


В очікуванні, доки заснуть


Кожного разу коли халепа повторюється містяни викликають Інфоксводоканал, але якщо лихо трапляється вдень, то чекати доводиться довго. 

"Коли команди інфоксводоканалу приїжджають вдень, вони нічого не можуть робити, тому, що у них немає таких водолазних костюмів, щоб у лайні плавати та ми чекаємо доки "Сьоме небо" помиється, почистить свої зуби та засне", - жаліється Інна. 

Дівчина додала, що раніше їх дзвінки, іноді ігнорували, але місяць тому до них приїхало керівництво Інфоксводоканалу та пообіцяло, що якщо подібні випадки ще повторяться, то оператора, що проігнорував виклик, буде звільнено.

 Інна ще молода та справляється сама, але поруч живуть пенсіонери, котрих рятують всім районом. 

"У нас тут декілька самотніх бабусь, котрих ми постійно рятуємо. Коли сильна злива, їм затоплює підвали і ми викликаємо машину, котра це відкачує", - розповідає Тіткова. Чекати завершення ремонтних робіт ще довго, то містянка просто сподівається на не дощову осінь.


Виношу відрами


У містянки Надії Василенко каналізаційні стоки затоплюють город. 

"Люк знаходиться на городчику і коли рівень в загальній каналізації підіймається - нас затоплює. Останній раз я вичерпала 5 відер", - жаліється жінка. 

Як каже панянка, проблеми особисто в неї почались з 2017 року. Будинок Надії знаходиться внизу вулиці та під прилив каналізаційних стоків містянка потрапляє першою. Під час зливи головне для жінки - щоб син був удома, тому що сама панянка з цією проблемою не справляється.


Маю робити ремонт


Ще одна жителька Ленселища Олена Лисенко минулого року виявила, що нечистотами затопило ванну і кухню. 

"Від води підірвало підлогу, ремонт все ніяк не зроблю", - жаліється Олена. 

Після цього випадку містянка відкрила люк на дворі, тепер під час чергової зливи топить не дім, а двір. Що вже легше. 

Представник компанії "Артвіль" Юрій Жаров підтвердив нам, що першу частину робіт вже завершено. Для другого етапу все готово, техніка та перша частина матеріалів оплачені. Залишилось дочекатися дозволу від управління благоустрою міста для початку робіт. Наразі відбуваються підготовчі роботи - встановлено будівельне приміщення, відбувається розмітка та встановлення знаків.

Розпочати реконструкцію компанія планує на тижні, як дадуть дозвіл. Завершити другий етап робіт планують за чотири місяці. 

"Звичайно хотілось, щоб й інші приєдналися до нашої ініціативи провести реконструкцію колектора, тому що наразі ми єдині, хто це робить, при цьому використовуємо не більше 7% її потужності", - розповідає Юрій.

Також він додав, що роботи іноді виходять вартують дорожче та виконуються довше, ніж планувалося, через поганий стан системи. 

"Першій етап ми планували закінчити за півроку, а робили рік, тому що чинний колектор був повністю розвалений і нам довелося прорити траншею і прокласти паралельний новий колектор поруч, використовувати більше допоміжних матеріалів. Після завершення першої частини колектора ми також відновили дорожнє покриття та заасфальтували вулицю", - пояснив Жаров.

Реконструювати колектор компанія почала у 2018 році, коли тільки почали будувати житлове містечко і жодного будинку ще не було заселено та введено в експлуатацію. Проблема вже існувала і треба було швидко її вирішувати — у 2016 році біля дитячого садочку утворилося озеро фекалій.

На жаль, з проблемою старої каналізації Одеса стикається часто. Під час значних злив люки вириваються фонтанами та затоплюють все навколо. На Ленселищі затоплює домівки, на Молдаванці катакомби, а біля узбережжя іноді все стікає прямо в море. Каналізаційній системі вже понад 150 років, та вона як і все має свій термін придатності, котрий наразі добігає кінця. А більшість забудовників намагаються "врізатись" в стареньку каналізацію не думаючи про наслідки.

Вийти в ефір