Останні новини

"Імітація боротьби влади з коронавірусом": думка відомих одеситів про карантин вихідного дня

В Україні з 14 листопада введуть “карантин вихідного дня”. На вихідних буде заборонена робота розважальних закладів, ресторанів, кафе, спортзалів і непродуктових магазинів і ТРЦ. Серед людей подібна заборона викликала шквал негативу. 

Телеканал Odesa Live зібрав думку відомих одеситів щодо нововведення влади.

Відомий одеський ресторатор Савелій Либкін написав, що це лише "імітація боротьби з вірусом".

"До недавнього часу ми знали, що вірус спить вдень і з'являється на вулицях після 22:00. Мабуть, нові дослідження довели, що за графіком вірус відпочиває в будні, щоб активізуватися у вихідні. Все це виглядає так: у суботу та неділю всі сидять по домівках. Але вже вранці в понеділок народ набивається в громадський транспорт, їде на роботу, йде ввечері пити пиво, ходить по магазинах і супермаркетах. Головне встигнути все в будні дні. Поки безпечно", - іронізує Либкін.

Ресторатор розкритикував "карантин вихідного дня", зазначив, що у таких умовах закладам суспільного харчування не вижити.

"Основний прибуток ресторани отримують в суботу. У цей день ми заробляємо на забезпечення закладів і на зарплати людям. З новими "правилами" дохід ресторанів перетвориться в збитки. Ми з останніх сил продовжуємо існувати, давати співробітникам робочі місця і зарплати. І поки у всьому світі намагаються підтримати грошима своїх підприємців, у нас стягується податок на музику. Причому в залежності від кількості стільців у залі. І податок ніяк не корелює з локдауном та іншими заборонами на бізнес", - доповнює ресторатор.

<div id="fb-root"></div>
<script async defer crossorigin="anonymous" src="https://connect.facebook.net/ru_RU/sdk.js#xfbml=1&version=v9.0" nonce="H1POPt5y"></script>

Відомий одеський піаніст, культурний діяч та засновник Міжнародного музичного фестивалю "Odessa Classics" Олексій Ботвінов наголосив на "подвійних стандартах" у боротьбі з вірусом.

"По-перше, заклади культури набагато безпечніші  під час пандемії, ніж наприклад, транспорт - про це багато вже говорилося. Знову маємо подвійні стандарти, не на користь культури. По-друге, пережити пандемію і карантинні обмеження важко не тільки фінансово, а й психологічно - при закритті культури ми відітнемо від людей один з найдієвіших способів вироблених цивілізацією боротьби з депресією і взагалі підтримки у важкі часи. По-третє, дуже багато культурних діячів фінансово не переживуть карантин вихідного дня. Підуть з культури - залишаться на межі виживання і так далі, і це все жахливо. І не треба посилатися на Європу, якщо там закривають на місяць або два культуру, то виплачують дуже великі компенсації, причому відразу і без бюрократії - в тому числі і фрілансерам. У нашої країни такої можливості фізично немає", - зазначає Олексій Ботвінов.

<div id="fb-root"></div>
<script async defer crossorigin="anonymous" src="https://connect.facebook.net/ru_RU/sdk.js#xfbml=1&version=v9.0" nonce="Dp54wVHS"></script>

З частинкою гумору до питання підійшов ресторатор Алекс Купер. Він вирішив "загуглити" інструкцію, як відкрити секретний бар. 

<div id="fb-root"></div>
<script async defer crossorigin="anonymous" src="https://connect.facebook.net/ru_RU/sdk.js#xfbml=1&version=v9.0" nonce="MHqjtRnU"></script>

Співвласник "Планети Кіно" Дмитро Деркач має песимістичний прогноз. За його словами, через "карантин вихідного дня" кінотеатри доведеться закрити.

"Кінотеатри до 80% доходу отримують саме у вихідні. У будні дні люди не ходять в кінотеатри, вони активно натовпами їздять в громадському транспорті. Попрацюємо тиждень, після цього, ймовірно, доведеться закрити всі наші кінотеатри і звільнити 500 співробітників. Залишити цих людей без роботи і зарплати", -  підкреслює Дмитро Деркач.

<div id="fb-root"></div>
<script async defer crossorigin="anonymous" src="https://connect.facebook.net/ru_RU/sdk.js#xfbml=1&version=v9.0" nonce="yo7fFwR6"></script>

Директор, режисер та актор Театру на Чайній Олександр Оніщенко запропонував альтернативу, як можна проводити спектаклі без порушення карантинних норм. Проте його ідею можна вважати скоріше жартівливою.

"Заборонені всі культурні заходи, крім зйомки фільмів і серіалів, тому є ідея замість вистав у вихідні дні проводити зйомку телеспектаклів. Актори, глядачі, як масовка, я за камерою. Актори грають спектакль, глядачі його дивляться, увага, поїхали. Як думаєте, вийде?" - пропонує Олександр Оніщенко.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Falexandr.onischenko.376%2Fvideos%2F1966210796854859%2F&show_text=0&width=269" width="269" height="476" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share" allowFullScreen="true"></iframe>

Нагадаємо:

Вийти в ефір
01.12