ЕКЗИТ-ПОЛИ
Геннадій Труханов
Геннадій Труханов
34,4 %
Микола Скорик
Микола Скорик
17,9 %
Олег Філімонов
Олег Філімонов
13,7 %
Петро Обухов
Петро Обухов
12,5 %
Сергій Ківалов
Сергій Ківалов
5,4 %
Євген Червоненко
Євген Червоненко
3,56 %
Сергій Калинчук
Сергій Калинчук
3,08 %
Едуард Гурвіц
Едуард Гурвіц
2,75 %
Олег Михайлик
Олег Михайлик
1,32 %
"Довіряй ділам"
23,77 %
"Опозиційна платформа - За життя"
22,38 %
"Слуга народу"
15,95 %
"Європейська солідарність"
12,72 %
"Українська морська партія Сергія Ківалова"
4,16 %
"Партія Шарія"
7,63 %
ВО
ВО "Батьківщина"
1,8 %
"Блок Едуарда Гурвіца"
1,56 %
"За майбутнє"
3,32 %
"Сила і честь"
2,09 %
Розподіл мандатів у міськраді Одеси (за даними екзит-полів)
18
17
12
10
6

Останні новини

"Гроші витрачаю тільки на їжу та бордель": як живуть одесити на заробітках

Складне економічне становище, низькі заробітні плати та відсутність перспектив штовхають українців до шляху заробітчанина. Одеса також не стала винятком і поповнює європейські країни своїми працівниками. 

Як живуть одесити на заробітках читайте у матеріалі Odesa Live.

Витрачаю лише на бордель

Одесит Іван Логвін працює у Європі вже два роки. Заробляє хлопець 2500 євро на місяць. Це чистими, після сплати податків та страховки. Оренду житла та транспорт оплачує фірма.

"Я витрачаю тільки на їжу та бордель", - сміється хлопець.

Працює Іван у сфері будівництва, живе в Нідерландах.

"Я приїхав до Європи не тільки заробити, а ще навчитись сучасної методики роботи в сонячній енергетиці. Ми будуємо сонячні панелі у промисловому масштабі", - розповідає Іван. 

Разом з хлопцем на фірмі працює 500 осіб. Як каже Логвін, з України близько 70 відсотків працівників, з них 20 одеситів.

"Всі працюють довго, умови добрі і заробітна плата теж. Якби не карантин, гадаю, ще більше людей би виїхали", - ділиться робітник.

Як каже хлопець, проєкт сонячної енергетики у Нідерландах фінансує держава.

"Голландія не багата країна, але навчилася не залежати від зовнішнього енергопостачання. Вся країна забудована панелями, сонячними станціями та вітряками. Всі їздять на електрокарах, купа велосипедистів", - ділиться Іван.

Хлопець мріє займатись цією справою в Україні, але рівень розвитку сонячної енергетики та рівень заробітної плати залишають бажати кращого, тому поки він буде працювати у Нідерландах. Як каже чоловік, головне при працевлаштуванні за кордоном - не нарватися на шахраїв.

"В Україні багато спекулянтів, які за підставними документами обіцяють великі заробітки, беруть кошти за працевлаштування, а потім або взагалі зникають, або умови праці зовсім не такі", - ділиться Логвін.

Сам Іван працює по робочій візі з дозволом на три роки й радить всім охочим  заробити за кордоном, влаштовуватись легально, щоб уникнути труднощів.

На шпагат, щоб заробити

Одеситка Олена Еліас на заробітки поїхала до Польщі. Виїхала з України жінка у лютому цього року, встигла до карантину. Працює Олена на складі Amazon, заробітна плата складає близько 1500 доларів. Це на руки після сплати податків та страховки. До переїзду, як і більшість заробітчан, її наштовхнули фінансові труднощі.

"В Одесі мені доводилося на шпагат сідати, щоб заробити 500-700 доларів", - жаліється Олена.

Як розповідає жінка, влаштуватись вирішила саме на Amazon, через відсутність знань польської мови. Наразі українка вже мову вивчила та планує перейти на більш прибуткову роботу. Жити в Польщі жінці подобається.

"Тут інша реальність. Я за 2 місяці звикала до того, що більше не потрібно сіпатися що буде далі, як вижити. Ціни в рази нижчі на продукти та комунальні послуги, на житло, за одяг взагалі мовчу", - розповідає Олена.

Карантин пройшов спокійно, всім хто працював, а підприємства закривались щомісяця, виплачували 700 доларів. Наразі жінка забрала до Польщі доньку та готує документи, щоб забрати маму і сестру з родиною. Повертатись в Україну, Олена вже не планує. Не лише через можливість більше заробити, а через відношення держави до людей.

"Уряд Польщі піклується про людей, соціальні виплати дітям, вагітним, матерям. Під час карантину зробили все, щоб ті хто хотів, могли залишитись та працювали спокійно", - розповідає Олена.

Умови кредитування, зі слів жінки, у Польщі теж зручніші, ніж в Україні. Завдяки низькому відсотку мрію про власне житло чи бізнес не складно втілити в життя. 

За результатами соцопитування Демократичних ініціатив і Центру Разумкова, 19% українців готові виїхати на постійне місце проживання за кордон. Середня заробітна плата в Одесі наразі складає 13 тисяч гривень. Депутат міської ради Олексій Єреміца вважає, щоб хоч якось вижити, заробітна плата має складати 20 тисяч гривень. Але роботодавцям платити таку суму невигідно через високий податок.

"У нас не розумне оподаткування, якщо ти хочеш виплачувати заробітну плату "по-білому", то стикаєшся з космічним податком", - пояснює Єрєміца.

Як вважає Олексій, основні причини поганої економіки, через які люди змушені виїжджати на заробітки, це корупція, відсутність бажання у влади стимулювати внутрішнього виробника та неможливість кредитування за низькою відсотковою ставкою.

"Влада на всіх рівнях не зацікавлена у розвитку бізнесу та власного виробництва. Хочеш розпочати справу, де взяти кошти? Нормальних кредитів немає, до тендеру просто так не потрапиш. Прозоро - фікція та не рятує від корупції", - пояснює депутат.

Одним з прикладів відсутності бажання у влади стимулювати економіку, на думку депутата, є ситуація з компанією ІКЕА.

"Фірма купила меблеві заводи, але зіткнулася з корупцією та вимушена була продати заводи та фабрики, а ми тепер не робимо меблі, а продаємо ліс кругляк за кордон", - пояснює депутат. А люди, котрі могли працювати в Україні, вимушені шукати заробіток за кордоном.

Вийти в ефір