Останні новини

"Дитина в будинок не піде, боїться пожежі": як мешканці ЖК “Острова" другий місяць живуть без світла

Пожежа у будинку на вул. Марсельській, 60 трапилась ввечері 14 серпня, загорівся щиток на третьому поверсі. Ліквідували пожежу рятувальники за дві години, на щастя обійшлось без жертв. Але після трагедії мешканці залишились без комунікацій. Воду дали аж через три доби після того, як люди перекрили дорогу, а світла немає і досі. 

Як виживають люди потрапивши в таку халепу та що робити, щоб уникнути проблем читайте у матеріалі Odesa Live.

Щоб приготувати поїсти, чи попрасувати люди вимушені ходити по гостях, або до "польової кухні", яку влаштували їм добрі сусіди. Діти бояться входити у домівки після пожежі, а влада та забудовник годують обіцянками. Як виявилось, проблеми у будинку були й раніше.

Як не горів, то тонув

ЖК "Острова" був зданий в експлуатацію у листопаді 2018 року. Як розповіла нам голова ОСББ Олена Чабанова, у грудні того ж року, у будинку лопнули труби, водою затопило всіх з 19 поверху по підвал. Під час потопу деякі квартири вже встигли вселитись та зробити ремонт. Два місяці забудовник Альянс "Кона" сушив будинок, тільки потім власники житла заселились вдруге. Проблеми мешканців на цьому не скінчились, згодом почалися туднощі зі світлом. Напруга постійно "стрибала" та вимикалась. Як пояснила Олена, проблема в тому, що електрика тимчасова.

"Ми підключенні до будівництва поруч. Одна підстанція живить нове будівництво та наш будинок. По документах та будівельна підстанція не розрахована на житловий будинок. Для обленерго нас тут немає, ми будівельний майданчик", - пояснює дівчина.

Зі слів жінки мешканці про цю неприємність повідомляли всіх, але були лише відписки, що ситуація контролюється.

"Говорили, писали, їздили на зустрічі, нас ніхто не чув", - жаліється жінка.

Люди навіть перекривали дорогу, але нічого так і не вирішилось, а потім трапилась пожежа. Наразі забудовник обіцяє увімкнути електрику, але знов тимчасову, через будівництво. Як каже Олена від відшкодування збитку та ремонту помешкання Альянс "Кона" відмовляється, забудовник вважає, що у пожежі його провини немає. У мерії пообіцяли зробити нормальне постачання, але лише наприкінці жовтня. Переговори ще тривають, а поки мешканці проживають без світла.

Пішки на 18 поверх кожного дня

Всього у будинку 157 квартир, заселений на час пожежі він був на 70%. Наразі всі хто міг переїхали, а кому немає куди - живуть без світла. Сусіди з будинку поруч влаштували мешканцям так звану "польову кухню" у своєму будинку. Там маленький холодильник на всіх, одна плита та прасувальна дошка.

"Зранку йду сюди, прасую, готую, відвожу дитину до школи, потім назад", - розповідає мешканка Валентина Трубіна.

Живе Валентина на 18 поверсі. Як треба зарядити телефон, то теж сюди, пішки, а потім назад. Миються мешканці у тазику, щоб нагріти воду треба до кухні, а потім з чайником на 18-й поверх пішки. Деякі власники квартир придбали собі туристичні пальники та готують їжу вже у квартирі, але до холодильника все одно потрібно йти у "польову кухню". Залишила пожежа й психологічний слід неякісного підключення, мешканці тепер бояться, а діти взагалі не хочуть повертатися додому.

"Каже, що буде на вулиці, у будинок не піде, боїться пожежі", - розповідає власниця квартири Аліна Гріцишина про свого сина.

Живе Аліна наразі у родичів, але вимушена більшість часу проводити у квартирі.

"У мене двоє дітей, три та десять років. Тут школа та дитячий садочок, кожного дня дітей потрібно сюди вести. Та й речі всі пішки з 18 поверху не винесеш. Приходжу та беру потроху, що треба. Цілий день проводжу тут, поки діти вчаться, а потім їду до родичів, а зранку знов сюди", - розповідає Аліна.

Сліди пожежі мешканці вимивали самостійно, ще замовляли клінінгову компанію, однак вони досі помітні.

"Нещодавно одна сім'я переїхала у орендоване житло, у дитини почалась алергія на запах", - ділиться Аліна.

Через відсутність постачання не працюють камери спостереження та вже вкрали кабель на 9 поверсі. Охорона є, але за всім без нагляду з камер встежити важко.

Проблеми з будівництвом стосуються всього міста, часто забудовники працюють через підставні компанії, здають незавершене житло з недоробленими, або взагалі відсутніми, комунікаціями. Рієлтор Ігор Єфрємов радить перед придбанням житла завжди перевіряти сайт компанії будівельника, вивчити документацію та дозвіл на будівництво. Подивитись, скільки будинків вже здано в експлуатацію та почитати відгуки від власників житла. Адвокат Ігор Шаров радить при купівлі дивитися договір, яким передають об'єкт, вимагати забудовника, щоб будинок здавався з підключенням комунікацій. У випадку невиконання умов, не вселятись, а звертатись до суду. А мешканцям ЖК "Острова", звертатись до суду вже.

"Треба звертатися з позовом до забудовника, провести експертизу, довести з чиєї вини виникла пожежа та вимагати відшкодування матеріальних збитків та матеріальної компенсації", - радить адвокат.

У будь-якому випадку робити таки великі покупки краще за допомогою досвідченої людини та у перевірених забудовників.

Вийти в ефір