ЯВКА ТА ПОРУШЕННЯ
ЯВКА СТАНОМ НА 16:00
ЯВКА СТАНОМ НА 16:00
27 %
ПОРУШЕННЯ В ОДЕСІ СТАНОМ НА 17:00
ПОРУШЕННЯ В ОДЕСІ СТАНОМ НА 17:00
185

Останні новини

Чорна вдова атакувала жительку Одеської області

В Татарбунарах жінку вкусив один з найбільш смертельно небезпечних павуків в світі - каракурт або чорна вдова. Мешканка Татарбунарів Олена Симонова займалася хатніми справами, коли відчула укол в ногу і побачила як тікає чорний павук.

Про це повідомило видання bessarabia.ua.“Відчула укол в ногу. Він був схожий на укол голкою. Подивившись під ноги, я побачила як тікає павук, він був чорного кольору. Буквально через хвилину мій стан почав погіршуватися. Рідні доставили мене в приймальне відділення лікарні, де мені було надано першу допомогу і призначено лікування. Біль і страх, які мені довелося пережити, не можна передати словами”, - написала жінка в Facebook. 

Олена Симонова також подякувала лікарям за надану кваліфіковану допомогу. За словами місцевого медика Володимира Білого, для лікування укусу каракурта використовують дезінтоксикаційні і знеболюючі препарати, тому що спеціальної сироватки зараз в лікарні немає.

Навала каракуртів в Бессарабії спостерігається саме в останні кілька років. За словами Володимира Білого, раніше з отруйними павуками справлялися ... вівці. Проходячи великими отарами по пасовищах вони витоптували каракуртів і їх гнізда. А ще просто з'їдали їх разом з травою. Сьогодні, коли вівчарство переживає не найкращі свої часи, для чорної вдови настало справжнє свято. Жителі Бессарабії почали стикатися з нею не тільки на полях і луках, але навіть у власних будинках.

Цього року вкушених каракуртом пацієнтів до Татарбунарської ЦРЛ надходило менше. Медики пов'язують це зі зменшенням кількості відпочиваючих на пляжах через обмеження з огляду на пандемію COVID-19. Але зараз, коли на морському узбережжі Рассейка і Катранка людей стало набагато більше, а фермери активно прибирають кавуни і дині, лікарі знову знаходяться в стані підвищеної готовності.

Нагадаємо, чорні вдови активізуються в середині-кінці літа, коли у них починається міграція. Отрута цих павуків дуже небезпечний і може призвести до летального результату. Людина, вкушений каракуртом, відчуває сильний біль по всьому тілу, паніку, у нього утруднюється дихання.

Як повідомлялося раніше у червні-серпні у чорної вдови починається міграція, яка призводить до раптових контактам павука і людини. Вберегтися від укусу комахи можна лише виявляючи пильність під час роботи або відпочинку на природі.


Вийти в ефір