Останні новини

Майстерні рибалки: в "Тузлівських лиманах" розсекретили життя бакланів

В НПП "Тузлівські лимани", баклани зустрічаються майже цілий рік, за винятком суворих зим. Найбільше їх в прибережній частині Чорного моря, особливо навесні і восени. Максимальна чисельність цих птахів у прибережній частині моря в весняний період сягає 5000 тисяч особин, а в осінній період сумарна його чисельність іноді досягає 15000 особин.

Про це повідомляє доктор природничих наук Іван Русєв.

Існує 35 видів бакланів. Їх політ швидкий і динамічний, чому сприяють великі крила, кожне до 70 сантиметрів. Але довгі у баклана не тільки крила, шия теж витягнута і вельми рухлива. Силует в польоті нагадує фігуру хреста. Дзьоб довгий, на кінці гачкоподібний. Цей гачок дуже гострий, що допомагає надійно ловити рибу. Хвіст і ноги теж витягнуті, на лапах, між пальцями, є перетинки, що говорить про те, що баклани чудові плавці. Вони також чудові нирці і відмінно бачать і орієнтуються у воді. Максимальна глибина пірнання баклана точно не встановлена, але він може опуститися на глибину до 10 м. При цьому може затримати дихання на 2 хвилини. Можуть полювати зграями, як рожеві пелікани. Але на лиманах, вони можуть ловити рибу і на самоті на глибині всього півметра.

Селяться баклани не тільки на узбережжях морів і океанів. Вони заселяють території пов'язані з озерами, річками, великими водоймищами, навіть болотами. Створюють гнізда серед каменів і скель, на височинах і деревах. Як матеріал використовують гілки, суху траву.

Фото: Іван Русєв

Нагадаємо:

Станом на п'ятницю, 20 листопада, в Україні та світі відбулося безліч важливих подій. Так, став відомий переможець конкурсу на найкращий ескіз великого державного герба України, країни Центральної Америки накрив потужний ураган Йота, на заході Німеччині чоловік напав із ножем на перехожих, спецпідрозділ контррозвідки СБУ затримав очільників однієї з київських структур, що планувала вивезти з України військове обладнання та у соціальних мережах почали активно обговорювати запропоновану "Укрзалізницею" послугу – можливість під час карантину проїхатися у vip-вагоні.

Вийти в ефір
29.11