ЕКЗИТ-ПОЛИ
Геннадій Труханов
Геннадій Труханов
34,4 %
Микола Скорик
Микола Скорик
17,9 %
Олег Філімонов
Олег Філімонов
13,7 %
Петро Обухов
Петро Обухов
12,5 %
Сергій Ківалов
Сергій Ківалов
5,4 %
Євген Червоненко
Євген Червоненко
3,56 %
Сергій Калинчук
Сергій Калинчук
3,08 %
Едуард Гурвіц
Едуард Гурвіц
2,75 %
Олег Михайлик
Олег Михайлик
1,32 %
"Довіряй ділам"
23,77 %
"Опозиційна платформа - За життя"
22,38 %
"Слуга народу"
15,95 %
"Європейська солідарність"
12,72 %
"Українська морська партія Сергія Ківалова"
4,16 %
"Партія Шарія"
7,63 %
ВО
ВО "Батьківщина"
1,8 %
"Блок Едуарда Гурвіца"
1,56 %
"За майбутнє"
3,32 %
"Сила і честь"
2,09 %
Розподіл мандатів у міськраді Одеси (за даними екзит-полів)
18
17
12
10
6

Останні новини

Домашнє насильство: як його розпізнати і куди звертатись

В Україні від домашнього насильства у своїх сім’ях щорічно  страждають приблизно 1 млн жителів. Тільки 10% з них звертаються за допомогою, інші або не знають, до кого звертатися за поміччю, або не розуміють, що зіткнулись з насильством. 

Odesa Live склала алгоритм дій на випадок, якщо ви або ваші знайомі зіткнулися з домашнім насильством. Як себе поводити в таких ситуаціях та куди звертатись - у нашому матеріалі. 

Домашнє насильство - це не тільки, коли б'ють. У законі виділяють:

 • Фізичне - умисне нанесення одним членом сім'ї іншому члену сім'ї побоїв, тілесних ушкоджень, що може призвести або призвело до смерті постраждалого, порушення фізичного чи психічного здоров'я, нанесення шкоди його честі і гідності.
 • Сексуальне - протиправне посягання одного члена сім'ї на статеву недоторканість іншого члена сім'ї, а також дії сексуального характеру по відношенню до неповнолітнього члена сім'ї.
 • Психологічне - насильство, пов'язане з дією одного члена сім'ї на психіку іншого члена сім'ї шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування, якими навмисно спричиняється емоційна невпевненість, нездатність захистити себе та може наноситися або завдається шкода психічному здоров'ю.
 • Економічне - умисне позбавлення одним членом сім'ї іншого члена сім'ї житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які постраждалий має передбачене законом право, що може призвести до його смерті, викликати порушення фізичного або психічного здоров'я.

Важливо: не треба чекати, поки словесні погрози переростуть у фізичне насильство! Найголовніше правило - НЕ МОВЧАТИ, якщо зазнали будь-якого з видів насильства або розумієте, що існує загроза його скоєння. Допомагають тим, хто просить про допомогу.

Що робити, коли вчиняють насильство?

 • Розкажіть друзям, знайомим, сусідам або родичам про такі факти. Попередьте їх про можливу небезпеку та попросіть звернутися до поліції в разі необхідності. Тримайте постійний контакт із довіреною особою, щоб вона знала, чи все у вас гаразд.
 • Зверніться на гарячу лінію  з попередження домашнього насильства (всі номери нижче у матеріалі). 
 • Якщо є можливість - одразу викликайте поліцію.
 • Якщо насильство трапилось раптово, подбайте про власну безпеку та безпеку своїх дітей. Покиньте житло та сховайтесь у друзів чи у притулку.
 • Підготуйте сумку з необхідними речами, документами, грошима, тощо.
 • Необхідно зняти побиття. Це можна зробити тут. У разі вчинення сексуального насильства зателефонуйте на 102 і повідомте про зґвалтування. Важливо, щоб ви дочекалися поліції, не милися та нічого не рухали у квартирі до моменту прибуття поліції, оскільки необхідно буде також пройти медичну експертизу.
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Brr9_29pvDg" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Куди звертатись жертвам домашнього насильства?

 • 0 800 500 335 або 116 123 (короткий номер з мобільного) –Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації;
 • 0-800-50-02-02 – безкоштовна гаряча лінія Національної поліції України;
 • 044 272-15-00 – з мобільного та 15-00 зі стаціонарного - цілодобова служба "Телефон довіри", яка надає психологічну підтримку для потерпілих від домашнього насильства. За цим же номером телефону можна дізнатися про притулок, де жінка з дітьми може проживати безкоштовно протягом трьох місяців, готувати документи на розлучення, отримати психологічну та юридичну допомогу.
 •  МВС України запустило в месенджері Telegram чат-бот щодо протидії домашньому насильству в умовах карантину – @police_helpbot.
 • 048 705 54 12 - одеський міський денний центр соціально-психологічної реабілітації «Розірви коло» для осіб, які постраждали від домашнього насильства, з можливістю перенаправлення до притулку для жінок з дітьми. Адреса вулиця Педагогічна, 24.

В Одесі працюють кілька центрів надання не тільки юридичної, але й психологічної допомоги жертвам домашнього насильства:

 • 095 819 11 82 та 073 157 46 37 - мобільні бригади соціально-психологічної допомоги в Київському, Малиновському й Приморскому районах.
 • 073 157 49 36 та 095 819 11 89 - мобільні бригади соціально-психологічної допомоги в Суворовському районі. 

Також в Україні працює Міжнародний жіночий правозахисний центр "Ла Страда Україна". Це частина міжнародної організації "Ла Страда", діяльність якої спрямована на попередження насильства в сім'ї, гендерної дискримінації, торгівлі людьми і на захист прав дітей:

 • Національна гаряча лінія для дітей - 0 800 500 225 або 772 з мобільного (безкоштовно для абонентів Kyivstar);
 • Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації - 0 800 500 335 або 386 з мобільного.

Якщо Ви знаєте, що серед ваших сусідів чи знайомих є проблемні сім'ї, в яких є випадки домашнього насильства, відразу ж повідомляйте відповідні органи! Не залишайтесь осторонь і не будьте байдужими! Ви можете врятувати чиєсь життя.

Випадки насильства або булінгу можуть зустрічатися і у школах. У школі під Одесою ще до початку карантину в березні сталася бійка двох дівчаток 2006 року народження. Одна з однокласниць піддалася насильству з боку своєї ровесниці через плітки. Поки одну з дівчаток била однокласниця, вся решта одноліток спостерігали за тим, що відбувається і знімали на камеру. Після події потерпілу доставили в лікарню і надали медичну допомогу. Мати потерпілої написала заяву в поліцію.

Як повідомляє ГО "Ла Страда-Україна", кількість звернень щодо домашнього насильства під час карантину стрімко зростає! Лише за перший місяць карантину (12 березня – 12 квітня) на Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації надійшло 2 051 звернення стосовно домашнього насильства! Для порівняння: за лютий надійшло 1 273 звернення. 86,6% – це звернення від жінок. 

Нагадаємо, на супергероя Odesa Live напав охоронець на Привозі. З ревізією на одеський ринок Привоз відправився супергерой митець Естебан. Він збирав сміття по "вулицям" торгового ринку, але там його з оператором зустріла з кулаками охорона.

Вийти в ефір