Останні новини

5 травня - Всесвітній день гігієни рук: свята, іменини, традиції

5 травня - 125-й день року за Григоріанським календарем.

Щорічно 5 травня за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) світова спільнота відзначає Всесвітній день гігієни рук та Всесвітній день акушерки. Ці свята приурочені віддати данину акушеркам за їх важливу працю й щоб нагадати про важливість обробки рук задля збереження життя та здоров'я мільйонів людей.

Про це повідомляє Odesa Live. 

Читайте також: Вирізав головний меседж - український блогер звинуватив Дудя в "цензурі"

Всесвітній день гігієни рук

Всесвітній день гігієни рук започатковано, щоб нагадати про важливість обробки рук задля збереження життя та здоров'я мільйонів людей та підкреслити особливу важливість гігієни рук як в галузі охорони здоров'я, так і в повсякденному житті. Центр громадського здоров’я підтримує цю ініціативу та закликає заклади охорони здоров’я, установи та всіх громадян доєднатися до кампанії ВООЗ з чистоти рук.

Всесвітній день акушерки

Відомо, що у вагітної жінки на 20 тижні вагітності крові в організмі приблизно на 50% більше, ніж до зачаття, а у новонародженої дитини крові вистачить лише на те, щоб заповнити одну маленьку чашечку.

Помічники лікарів, так називають акушерок у пологових будинках, відзначають своє професійне свято «Всесвітній день акушерки» 5 травня. Праця цієї категорії медиків незамінна, за великим рахунком, саме акушерки допомагають малюкам з’являтися на світ.

Яке свято 5 травня 2021

Цього дня у світі відзначаються Всесвітній день гігієни рук, Всесвітній день спілкування, Міжнародний день принцес, Міжнародний день акушерки, Всесвітній день математики, Міжнародний день боротьби за права інвалідів, Хокку-день, День Європи.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 5 травня вшановує пам'ять святого Луки, який був учнем апостола Павла. У народі день назвали Лукін, а також Відьмині хороводи. Ще ім'я святого знайшло відображення в землеробстві. На Луку висаджували цибулю.

Що сьогодні не можна робити 

  • У цей день не можна грішити й лихословити. 

Прикмети на 5 травня      

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

  • місяць рано здався на небі - до приморозків;
  • зозуля кує голосно й довго - скоро буде дуже тепло;
  • гроза - до багатого врожаю. 

Нагадаємо: 

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok! 

Вийти в ефір
10.05