Останні новини

“Делфі” відремонтують в Одесі або розберуть на метал, - міністр інфраструктури

Фото: Максим Войтенко

Танкер "Делфі", що сів на мілину на одеському пляжі, до початку сезону штормів буде відбуксований в судноремонтний завод, де його відремонтують або поріжуть на метал.


Про це в ефірі телеканалу Obozrevatel TV розповів міністр інфраструктури України Владислав Криклій.


"Конкретної дати я не хочу називати. Ми планували робити підйом судна ще в неділю (23 серпня), Але море розхвилювалася і була негода. Але ми зробимо це найближчим часом, тому що не можна відкладати", - підкреслив міністр.


За його словами, слід забезпечити плавучість судна, "щоб його можна було доставити до місця, де воно не буде заважати, де можна буде проводити або ремонт, або порізку, в залежності від рішення".


Криклій підкреслив, що українська сторона буде вимагати компенсації всіх витрат по підйому судна та екологічного збитку від власника "Делфі".


Міністр також пояснив, чому міністерство інфраструктури не могло підняти танкер майже рік. 

"Тільки з серпня цим займається адміністрація морських портів, за це несе відповідальність міністерство інфрактруктури. До цього, згідно із законодавством, цим займався судновласник. А як він цим займався, ми це бачили", - заявив він.


Нагадаємо, танкер під прапором Молдови зірвало з якоря і понесло в бік Одеси, де він сів на мілину в ніч 22 листопада 2019 року. Екіпаж судна був евакуйований.


5 липня 2020 Президент України побував біля Делфі і розпорядився швидше прибрати його з пляжу.


“У людей пляжний відпустку. Ми з листопада показуємо, що ми імпотентна влада. Просто приберіть його. Якщо не здатні прибрати самі, ми відправимо когось з ДСНС, розріжемо і вивеземо. Тоді вже нікого не цікавитиме законно це чи незаконно”, - заявив Володимир Зеленський.


Кілька разів за останні два місяці танкер протікав, з нього прямо в море виливалися нафтопродукти. Через це був закритий для відпочиваючих пляж "Дельфін" .Викид був зафіксований 15 липня.


18 і 19 липня підрядна організація намагалася підняти танкер, але всі спроби були безуспішні.


21 липня Адміністрація морських портів України направила судновласнику вимогу про передачу права на евакуацію потерпілого крах танкера "Делфі".


Після цього було ще кілька без успішних спроб.Вийти в ефір