Останні новини

700 незаконних об’єктів і лише 2,4 мільйона штрафів: Одеська ДАБК звітувала про свою роботу у 2020 році.

6 назаббудів вдалося демонтувати.

Одеська ДАБК звітувала про свою роботу у 2020 році. Так працівниками комісії було виявлено понад 700 об’єктів самовільного будівництва, 6 з яких було демонтовано. 

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на звіт голови Одеської ДАБК Олександра Авдєєва. 

Читайте також: В Одесі через самовільний "нахаббуд" розгорівся скандал

Під час своєї промови керівник місцевої ДАБК зупинився не деяких особливо скандальних нахаббудах, які потрапили у зону відповідальності його відомства. 

Наприклад, Авдєєв нагадав про гучний випадок самовільного будівництва, який зафіксували на Катерининській, 49 (замовник будівництва - Обслуговуючий кооператив "Екодім"). На цьому місці починали будувати об'єкт громадського призначення з офісними приміщеннями та апартаментами. Під час перевірки були зафіксовані численні порушення. В даний час роботи зупинені. На проектувальника і замовника накладено штрафи.

ДАБК 1.jpg

Скріншот: звіт Одеської ДАБК

Порушення були зафіксовані і при будівництві об'єкта на Рибальській балці, 1г. Під виглядом будівництва житлового будинку на дві сім’ї, там замість цбого самовільно почали будувати багатоповерхівку. Наразі комісія вимагає негайно демонтувати незаконні об’єкти і скасувати міські умови та обмеження. 

ДАБК 2.jpg

Скріншот: звіт Одеської ДАБК

З незаконним захопленням земельної ділянки працівники комісії зіткнулися на вулиці Академіка Корольова, 102. Як з’ясувалося, в замовника не виявилося відповідних документів на право власності або користування. 

ДАБК 3.jpg

Скріншот: звіт Одеської ДАБК

Самовільне будівництво затіяли і на прибережній території по вулиці Чорноморського козацтва, причал 195 (адреса за реєстром речових прав: площа Ярмаркова, будинок без номера, причал 194). Жодних відомостей про реєстрацію дозвільних документів для робіт за цією адресою немає. За фактом самовільного будівництва дані внесені в ЕРДР.

Олександр Авдєєв також додав, що на сьогодні накладено арешт на земельну ділянку під Дачею Маразлі. Як відомо, пам'ятник архітектури виявився під загрозою руйнування через наміри звести там багатоквартирний житловий комплекс.

Також додамо, що нещодавно міськвиконком затвердив алгоритм демонтажу незаконних об'єктів, завдяки чому вже знесено шість нахаббудів за наступними адресами:

  • вулиця Катерининська, 19;
  • провулок Воронцовський, 1;
  • вулиця Генерала Петрова, 2;
  • вулиця Жуковського, 23;
  • проспект Шевченка кут Академічній, 11а
  • провулок Волзький, 8.

ДАБК 5.jpg

Скріншот: звіт Одеської ДАБК

ДАБК 6.jpg

Скріншот: звіт Одеської ДАБК

ДАБК 7.jpg

Скріншот: звіт Одеської ДАБК

ДАБК 8.jpg

Скріншот: звіт Одеської ДАБК

Оскільки у березні 2020 року почалася реформа ДАБІ, то наразі в інспекторів немає законних повноважень проводити перевірки і накладати штрафи. Замість цього були створені нові три органи. Тому показники Одеського ДАБК за 2020 рік залишають бажати кращого. 

За три місяці, з січня по березень 2020 го, ДАБК встиг провести 141 перевірку, видати 257 приписів, накласти штрафів на 3,1 млн грн, з яких до бюджету заплатили 2,4 млн грн.

ДАБК остання.jpg

Скріншот: звіт Одеської ДАБК

Нагадаємо: 

  • На одеській Молдаванці господар двох квартир вирішив збільшити свою житлову площу. За два роки забудовник спорудив вже три додаткових поверхи, кожен з яких зібраний з різних будматеріалів.
  • У середу, 18 листопада, на вулиці Академічний, 11 стався інцидент. Місцевий житель, який купив там квартиру, вирішив за допомогою чоловіків у спортивній формі забрати собі палісадник приблизно 100 м2.

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!