Останні новини

6 листопада - день Афанасія: свята, традиції та іменини

6 листопада святкують Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів. А православна церква відзначає День ікони Божої Матері "Всіх скорботних Радість" і шанує пам'ять святителя Афанасія, патріарха Царгородського, У народі - день Афанасія. На Русі влаштовували дівочі посиденьки. Дівчата пряли і ткали при світлі скіпки і розважались співом і страшними історіями.

Про це повідомляє Odesa Live.

Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів

Цей день був заснований Генеральною Асамблеєю ООН (резолюція 56/4), в листопаді 2001 року. Його мета - привернення уваги до екологічних наслідків війни і важливого значення відмови як від експлуатації, так і безглуздого заподіяння шкоди екосистемам в прагненні досягти військових цілей. Іноді такого збитку уникнути не можна. Однак, часто його можна було б уникнути, якби була проявлена ​​незначна заклопотаність або обережність.

День Афанасія

З цього дня починалися зимові посиденьки дівчат. Дівчата ткали, пряли при світлі скіпки, яку ставили в спеціальне зміцнення - светец. А щоб робота йшла швидше і не було нудно, дівчата розважали себе співом і страшними історіями. Збиралися зазвичай щовечора, крім напередодні великого свята і субот. Посиденьки починалися з "урочної" роботи - кожної з дівчат її мати давала "урок", тобто завдання, що треба виконати за вечір. Коли все було зроблено, в хату приходили сільські хлопці і починалися веселощі: ігри, танці, пісні.

День ікони Божої Матері "Всіх скорботних Радість"

Образ був прославлений в 1688 році. За переказами, ікона зцілила рідну сестру патріарха Московського Іоакима Євфимія Петрівну Папіну. З тих пір ікона шанується як чудотворна. Цій іконі моляться в найвідчайдушніших і важких життєвих ситуаціях, молитва дарує віруючим надію і віру в світле майбутнє. Також її просять про зцілення від різних хвороб, допомоги у важкому фінансовому становищі і моляться про сімейне щастя.

Іменини святкують

 Лаврентій, Олексій, Іван, Микола, Петро.

Народні прикмети

Якщо почути в цей день спів цвіркуна, то скоро в будинку небіжчик з'явиться.

Ненароком дзеркало розбити - чекай нещастя.

Біла собака слід за людиною - життя його буде щасливою, багатою і безтурботним протягом всього наступного року.

Якщо людина народилася 6 листопада, він може бути непоганим художником.

Лучина тріщить - до морозу.

Лучина метає іскри і не загоряється - до відлиги.

Ворони збираються в зграю - до сильного морозу.

Яка погода 6 листопада, така і 6 квітня.

Сніг на початку листопада обіцяє теплу зиму.

Нагадаємо, 25 жовтні, в Ізмаїлї, правоохоронці виявили три автобуси з 52-ма пасажирами, які повинні були їхати до Білгорода-Дністровського для голосування, за яке їм запропонували гроші. Поліцейським вдалося встановити особу правопорушника.

Теги:
Вийти в ефір
01.12