Останні новини

5 мільйонів за пам’ятку історії: в Одесі виставили на продаж особняк Марини

В Одесі продають історичну будівлю на Приморському бульварі.

10 лютого 2021 року на продаж виставили двоповерховий дореволюційний будинок Марини на Приморському бульварі. Особняк, виконаний у стилі класицизму, належить до пам’яток історії містобудування Одеси й продається за 5 мільйонів доларів.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на інтернет-ресурс “REM”.

Читайте також: НАБУ через суд запобігло знищенню пам’ятки архітектури.

особняк...jpg

Фото: REM

Особняк Марини - це пам’ятка містобудування Одеси, яка зберегла у собі піввікову історію міста. Будівлю створили ще у 1824 році за проєктом італійця Джованні Фрапполі для тодішнього власника Павла Яковича Марини. Після його смерті особняком заволоділа його дружина Вікторія Францівна, яка допомогла створити Мариїнське відділення міської лікарні. 

З 1870 року власниками стала дуже відома на той час родина Милорадовичів. Але наприкінці цього року будинок перейшов до представників банкірського дому Ашкеназі, а саме до Євгена Мозесовича. Особняк Марини не ремонтували до XIX століття. Зігфрід Ашкеназі замовив проєкт німецькому архітекторові Вільгельму Мартовичу Кабіольському. Хоча власники намагались зберегти первісний вигляд резиденції, елементи необароко і неоампір гармонійно вписались у загальний вигляд будівлі.

Але вже у 1920-му році в Одесі після встановлення радянської влади історична пам’ятка перейшла у комунальну власність. Згодом у двоповерховому будинку почали здавати в оренду квартири. Наразі власники будівлі оголосили про продаж особняка за 5 мільйонів гривень. 

“Є повний пакет документів. Готовий до продажу”, - йдеться у повідомленні на сайті.

Снимок экрана 2021-02-15 в 12.50.11.png

Фото: скріншот REM

особняк..jpg

Фото: REM

особняк.jpg

Фото: REM

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!